Help - Search - Members - Calendar
Full Version: KruŠevac
Zivotinjsko carstvo forum > Najvažnije sobe na forumu > Izgubljeni i pronađeni kućni ljubimci
Pages: 1, 2, 3
Lela81
...vraćam se s'posla, i kao po obicaju zagledam svako dvoriste, prolaz itd. (da bih nasla moje crno mace)... pogledam u jednom prolazu, i udaljini vidim nesto se pomera, -MACICI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodjem do tamo tri maceta od toga jedno CRNO smile.gif pomislila sam "MOJE MACE!!!" -Malo je jos uvek ali je OPASNO-nazalost divlje-ali....to nije nista...pogledam ona dva, jedno je tigrasto i vece je a ono trece-JAOJJJJ STRASNO sad.gif nije puno mrsavo ali okice mu suze i slinavi i ima problema sa kozom dlakom sad.gif ....brzo odem kuci-da vidim Ciciku presvucem se, spremim hranu izdrobim vitamine koje dajem mojoj Ciciki i tableticu protiv glista unutra, ponesem i jogurt-mleko....i vratim se... zateknem jednu baku, i sve joj objasnim ona se odusevila... stavim ja hranu ali to bolesno mace ne jede, sipam mleko ono nece...ja trazila baki maramice obrisem mu nosic i ono krene da pije lagano mleko. Bakice mi je rekla da je prehladjeno a i videla sam i ja da kija, da mu ona maze neku mast za oci, ali sam joj rekla da vise ne maze, vec samo sa vodom i kamilicom-zanima me sta se malim macama daje kada su prehladjene? ja trenutno nemam novca jer sam davala za ove mace i kuce sa neta -baka je siromasna cak sam i njoj odnela svoj rucak... AKO IMA NEKO DA JE OVDE NA FORUMU IZ KRUSEVCA I MOZE DA POMOGNE MOLILA BIH... bakica hoce da ih cuva i vec hrani macke po ulici cak i one divlje samo kod nje hoce da dodju..... ja cu kasnije opet otici do nje...slikacu mace, ja cu uzeti mog crnju-jer je mama-maca dosla, i sada sam sigurna 100% da je to crno mace koje sam hranila tih 3-4 dana dok mama-maca nije bila tu (jer mama-maca ima jedno oko skroz belo-povredjeno odavno-i po tome znam da je to macence moje).
...ja cu baki posle odneti sprej protiv buva-za mace do 3 meseca i jedne kapi za oci-koje su za bebe do mesec dana...

ja ne mogu da uzmem vise maca-ovo malo crno cu lagano pripitomljavati uz pomoc te bake jer mama-maca kod nje se i mazi i jede joj iz ruku-pa ce verovatno i to malo mace vremenom dolaziti kod bake...
ovo je slika pre nekih mesec dana mesec-ipo kada je bilo kod mene...

JOS JEDNOM AKO POSTOJE LJUDI KOJI SU NA OVOM FORUMU IZ KRUSEVCA I MOGU DA POMOGNU OKO MACE MOLILA BIH! HVALA VAM sad.gif
tanjicak
Meni je veterinar prepisao za moje mace koje je prehladjeno dovicin koji se kupuje u humanoj apoteci , i to jednom dnevno po 1/4 tabletice. Dovicin je jeftin kosta oko 100 dinara u apoteci i ima 5 tabletica. Tako da ako su macici bas mali onda mozes da im dajes malo manje od 1/4 tabletice. Moje mace ima tacno 1 kg.
Lela81
QUOTE(tanjicak @ Jun 17 2009, 07:40 PM) *
Meni je veterinar prepisao za moje mace koje je prehladjeno dovicin koji se kupuje u humanoj apoteci , i to jednom dnevno po 1/4 tabletice. Dovicin je jeftin kosta oko 100 dinara u apoteci i ima 5 tabletica. Tako da ako su macici bas mali onda mozes da im dajes malo manje od 1/4 tabletice. Moje mace ima tacno 1 kg.

xvala ti puno
Cica
Kamilica inace ne pomaze.Ima efekta dok je vruca ali vrucu ne smes na oci.Kada se ohladi gubi sva lekovita svojstva.Uzmi fizioloski rastvor ( on je oko 50 dinara boca ) i cisti im okice time.Mislim da mozes da im stavljas i hloramfenikol mast.
Lela81
QUOTE(Cica @ Jun 17 2009, 08:54 PM) *
Kamilica inace ne pomaze.Ima efekta dok je vruca ali vrucu ne smes na oci.Kada se ohladi gubi sva lekovita svojstva.Uzmi fizioloski rastvor ( on je oko 50 dinara boca ) i cisti im okice time.Mislim da mozes da im stavljas i hloramfenikol mast.

ok, cekam drugaricu sada, da mi donese nesto para-dal verujete da nista nemam blush.gif
kapi cu joj odneti OCU flash sadrzi: natrijum-hlorid 7mg, kalijum-hlorid, magnezijum-hlorid,tinktura Euphrasiae officinalis, polisorbat 80, boraks, dinatrijum-edetat, benzalkonijum-hlorid, voda za inekcije- ....E SADA VOELALA BIH KADA BI MI NEKI VET ODGOVORIO DAL OVE KAPI SMEJU-?
Cica
QUOTE(Lela81 @ Jun 17 2009, 09:05 PM) *
ok, cekam drugaricu sada, da mi donese nesto para-dal verujete da nista nemam blush.gif
kapi cu joj odneti OCU flash sadrzi: natrijum-hlorid 7mg, kalijum-hlorid, magnezijum-hlorid,tinktura Euphrasiae officinalis, polisorbat 80, boraks, dinatrijum-edetat, benzalkonijum-hlorid, voda za inekcije- ....E SADA VOELALA BIH KADA BI MI NEKI VET ODGOVORIO DAL OVE KAPI SMEJU-?

Pogledaj da li smeju da ih upotrebljavaju deca.
Evo ti link o tim kapima
https://www.shawneemission.org/component/op...es-45-5309.htm/
tanjicak
Nini je vet prepisao gentokulin- na svakih 4 sata, po 1,2 kapi u svako oko za mace. To se isto kupuje u humanoj apoteci mozes da je pitas kolikoje platila.
NinaK
Gentokulin je 150 dinara. Stavlja se na svakih 4 sata po 1,2 kapi. Ima ga dosta. ALi se bocica od datuma otvaranja sme koristiti samo osam dana. (mada se, po pravilu, valjda, antibiotici uzimaju 7 dana, nisam sigurna)
To mace koje slinavi mozda nije samo prehladjeno. Ako ima iscedak iz ociju i nosa, vrlo lako moze da se desi da ima macji rinotrahitis, koji uzrokuje macji herpes virus (FH-1), koji sam po sebi nije strasan, ali je nezgodan jer se udruzuje sa bakterijama, i onda bude belaja...ako mozes, izoluj to bolesno mace, da se ne zaraze i ostali, ako si u mogucnosti, odvedi ga kod vet-a, on ce te najbolje posavetovati.
Ja sam mom malenom davala Panklav sirup- po par kapi u spric u mleko, ujutru i uvece. Posle sam ga skinula sa toga, ali mu i dalje oko ispiram fizioloskim rastvrorom i stavljam Gentokulin (doduse, moja situacija je drugacija, jer je malisa ostao bez oka).
Sto se dlake i koze tice...to moze da bude svasta nesto- od alergije na buve, do sitnih parazita koji se hrane folikulom dlake, te stoga ona otpada...za to bi trebalo da vidite sa vet-om.
Ako nisi u mogucnosti da ga odvedes kod vet-a, makar ga pozovi i objasni situaciju, sigurno ce te posavetovati sta i kako da radis.
Proveri da li je malisa dehidriran- podigni mu kozu na vratu, i ako se ona spusti, ok je, ako ostane kako si je podigla, dehidriran je, tu pomaze ili infuzija, ili mu omoguci da jede (pije) sto tecniju hranu....ako mozes, nekako mu ocisti nosic.
Nadam se da sam bila od pomoci.
Srecno thumbsup.gif
NinaK
QUOTE(Lela81 @ Jun 17 2009, 09:05 PM) *

Bitno je da nema kortikosteroida, jer on moze da napravi problem.
Preporucujem ili hloramfenikol, ili taj Gentokulin koji je meni vet prepisao.
new_folder
Nisam čuo koliko je mače staro. Gentokulin je u redu samo primena na svaka 4 sata je veoma preterano. Dovoljno je dva puta dnevno.

Antibiotik dovicin odavno upotrebljavam ali doza 1/4 je ekstremna za mače čak i za mačku od 4 kg. Kapsula ili tableta je za osobu od 70kg pa sad računaj. Treba dati "mrvicu" antibiotika.

Što se tiče promena na koži u pitanju je klasična gljvična infekcija , ima gomila preparata ali probaj "kanesten" u tečnosti.

Kod prehlade uspešno sam koristio vitamin "C" , nastrugati malo u paštetu i dobro izmešati. Ne štedi na pašteti jer će mačka provaliti da je nešto stavljeno (kiselo je). Nuspojava je svetlija dlaka u narednih par dana, inače i drugi vitamini utiču na nijansu dlake.
NinaK
Za Gentokulin zavisi od jacine infekcije. Moje mace je imalo bas gadnu infekciju oka (zbog cega je ostalo bez istog), pa sam ja zbog toga cesce stavljala kapi. Za mace koje nije jako inficirano, moze se primenjivati 2 puta dnevno, to je sasvim ok doza.
ZA Dovicin ne znam- koristila sam Panklav sirup- po par kapi u mleko ujutru i uvece.
Nisam strucna, ali da li bi trebalo upotrebljavati kanesten tecnost s obzirom da macici imaju majku koja brine o njima (lize ih)?
Ne znam koje su posledice oralnog unosenja kanestena.
Lela81
Posle posla idem da iskupujem sve sto ste mi napisali, imam kuci sampon za mace do 2 meseca-pa cu okupati macu, naprskati je sa sprejem... probati da joj ocistim nosic-nadam se da ce mu baka davati lekove redovno... srce mi se cepa-ali ne smem ga nositi kuci i zbog Cicike i zbog mene sad.gif

...kako da pripitomim moju drugu ZVERANU (CRNJU)? samo kada jede "DA" da se mazi po dupetu- biggrin.gif ja bih je sto pre odnela odande-da se i ona ne zarazi sad.gif ali je divljak tezak biggrin.gif wacko.gif
Lela81
QUOTE(NinaK @ Jun 18 2009, 07:18 AM) *
Za Gentokulin zavisi od jacine infekcije. Moje mace je imalo bas gadnu infekciju oka (zbog cega je ostalo bez istog), pa sam ja zbog toga cesce stavljala kapi. Za mace koje nije jako inficirano, moze se primenjivati 2 puta dnevno, to je sasvim ok doza.
ZA Dovicin ne znam- koristila sam Panklav sirup- po par kapi u mleko ujutru i uvece.
Nisam strucna, ali da li bi trebalo upotrebljavati kanesten tecnost s obzirom da macici imaju majku koja brine o njima (lize ih)?
Ne znam koje su posledice oralnog unosenja kanestena.

koliko je taj sirup? panklav? a sto se tice mama-mace-ta dva druga nisu njena, vec samo crno-njene macice su sve pobili sem tog crnog koji je bio kod mene, ali ona ih je prihvatila koliko-toliko da im da sisaju "ponekad" -rekla mi je ta baka, da prvo nije dozvoljavala da sisaju to tigrasto i to bolesno, a li kada se razbolelo e onda je pocela da mu daje, inace tu drugu mama-macu je neko izgleda ubio sad.gif jer baka kaze da je nema vec 5 dana icon_no.gif
Vidilica
Ne znam o kakvom spreju protiv buva govoris (pretpostavljam da je onaj kao dezodorans, sto se sprica) sa njim svi treba da budu veoma oprezni jer sam ja takvim sprejem jednom otrovala macka (sreca vet je reagovao, odmah) jer mnogi praskovi i ti tecni sto se prskaju mogu biti otrovni za mace. Ja sada koristim samo prasak INTOX on je neotrovan za mace i kuce.

A sto se tice kijavice, zapusenih nosica i krmeljivih ociju... moja sestra je imala velikih problema sa tim oko svojih maca i jedinosto je pomoglo i iszlecilo sve mace ( abas su neki slucajevi bili teski) jeste Penicilin prasak, stavila ga je u vodu gde mace piju, on se u vodi rastvorio i macama su se i oci i nosici ocistili od toga...

Srecno...
Lela81
QUOTE(Vidilica @ Jun 18 2009, 10:01 AM) *
Ne znam o kakvom spreju protiv buva govoris (pretpostavljam da je onaj kao dezodorans, sto se sprica) sa njim svi treba da budu veoma oprezni jer sam ja takvim sprejem jednom otrovala macka (sreca vet je reagovao, odmah) jer mnogi praskovi i ti tecni sto se prskaju mogu biti otrovni za mace. Ja sada koristim samo prasak INTOX on je neotrovan za mace i kuce.

A sto se tice kijavice, zapusenih nosica i krmeljivih ociju... moja sestra je imala velikih problema sa tim oko svojih maca i jedinosto je pomoglo i iszlecilo sve mace ( abas su neki slucajevi bili teski) jeste Penicilin prasak, stavila ga je u vodu gde mace piju, on se u vodi rastvorio i macama su se i oci i nosici ocistili od toga...

Srecno...

smile.gif sprej je bezbedan i za ljude i mace jer je za mace do 3 meseca i sme da se posle odmah lizu-ja sam moju ciciku strckala sa tim kada sam je dobila i bila je ok... kupicu i taj penicilin prasak... smile.gif pa lagano dacu baki upustva sta i kako... xvala ti puno
NinaK
QUOTE(Lela81 @ Jun 18 2009, 09:20 AM) *
koliko je taj sirup? panklav? a sto se tice mama-mace-ta dva druga nisu njena, vec samo crno-njene macice su sve pobili sem tog crnog koji je bio kod mene, ali ona ih je prihvatila koliko-toliko da im da sisaju "ponekad" -rekla mi je ta baka, da prvo nije dozvoljavala da sisaju to tigrasto i to bolesno, a li kada se razbolelo e onda je pocela da mu daje, inace tu drugu mama-macu je neko izgleda ubio sad.gif jer baka kaze da je nema vec 5 dana icon_no.gif

Panklav je 250 dinara bocica od 100 ml. Ja sam ga koristila jer se preporucuje pri lecenju herpes virusa ( u sebi ima amoksicilin i klavulonsku kiselinu, amoksicilin je antibiotik nove generacije i deluje na svasta nesto), ali opet, to je bio herpes. Tvoj slucaj je mozda blazi, te verovatno moze i penicilin msn-wink.gif
Srecno thumbsup.gif
Nadam se da ce se maca brzo oporaviti.
Lela81
QUOTE(NinaK @ Jun 18 2009, 11:31 AM) *
Panklav je 250 dinara bocica od 100 ml. Ja sam ga koristila jer se preporucuje pri lecenju herpes virusa ( u sebi ima amoksicilin i klavulonsku kiselinu, amoksicilin je antibiotik nove generacije i deluje na svasta nesto), ali opet, to je bio herpes. Tvoj slucaj je mozda blazi, te verovatno moze i penicilin msn-wink.gif
Srecno thumbsup.gif

iskupovala sam i to i one kapi za oci-odnela baki i rekla joj kako da stavlja kapi i kako da mu daje sirup-prasak penicil ovde nema-imaju jugocilin-ali je u bocici za inekciju-?-dal tako treba nemam pojma-nema veze-ja sam kupila taj sirup-Krusevac je cudo-znate li koliko je ovde taj sirup??????????? blink.gif 389 din. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif wacko.gif
baka mi je rekla da je ruckao dzigericu...to je valjda dobar znak mada mi se ne svidja nosic-rekla sam joj da mu cesto brise...

ono moje crno mace smugnulo je cim me je videlo aaaaxaxaxaxaxaxxaxa-ali rekla mi je baka kada mu dodje mama probace da ga uhvati DIVLJAK wub.gif blush.gif
Zaklinica
QUOTE(NinaK @ Jun 18 2009, 09:31 AM) *
Srecno thumbsup.gif

Panklav su davali vetovi i mom Macosavu i LMirjaninom Ozzyju.On je indikovan za macice.Daje se kao potpora,nije on protiv virusa,to je antibiotik,protiv bakterija,a uz sve respiratorne virusne infekcije ide i bakterijska,i obavezno se daje i antibiotik(vet je meni tako objasnio,a i logicno je).Ne znam kako ide bas sa penicilinom,ne igrajte se,recimo Dovicin ne sme da se daje macicima u rastu,a plus sto su neki antibiotici otrovni za macke.Daj mu Panklav,to je provereno.
tanjicak
Meni je vet prepisao dovicin za mace , staro je jedno 2 meseca. Nista mi nije rekao da ne sme da se daje macicima.
Zaklinica
QUOTE(tanjicak @ Jun 18 2009, 01:00 PM) *
Meni je vet prepisao dovicin za mace , staro je jedno 2 meseca. Nista mi nije rekao da ne sme da se daje macicima.

Meni je rekao da ne sme,i progoogleovala sam i tacno je.Pogledaj kako se zove aktivna supstanca i ukucaj sa reci ,,Cat" pise da ne sme mackama u razvoju jer utice na kosti,zube i neke organe za varenje(a to je za kosti i zube i meni rekao vet).A drugo jer je nezgodan za doziranje,ne postoji sirup dovicina ili doksiciklina,a kapsule za ljude su ,,konjske" jacine za malo mace,a nemoguce je precizno izmeriti dozu iz kapsule pa podeliti.U svakom slucaju,ako znas da postoji sirup sa istom akt supstancom kao Dovicin,napisi mi,mozda nekad zatreba,Macosav je presao godinu dana.
http://www.petcarerx.com/pcrx/HealthGuide/....aspx?mid=10353 (,,Nursing animals should also be keept away from this medication")
http://www.lclarkecushingvmd.com/showpracf...rivate=0,,Since the tetracycline drugs can r****** fetal development and discolor tooth enamel, doxycycline should be avoided in pregnant animals, nursing mothers, or puppies or kittens younger than six months of age, unless absolutely necessary."
Mada,vidim gore u pasusu je naglaseno ,,ako nije apsolutno neophodno" znaci ipak moze ako vet proceni da je takvo stanje,da je manji rizik od upotrebe leka nego od potencijalnih problema uzrokovanih lekom.
A stvarno,zna li neko da li postoji u prodaji sirup sa vibramicinom(doksiciklinom,dovicinom?).Mozda nekad nekom zatreba.
http://www.marvistavet.com/html/body_vibramycin.html ,,Drugs of the tetracycline class have potential to permanently stain teeth if given to immature animals. (It binds to calcium, which is needed for growing bones and teeth."
Jos i ovo sto je vazno ,,The tablets have a particularly irritating pH should they become stuck in the esophagus of a smaller patient (especially a cat). If the pill sits in the esophagus, it can cause enough irritation to eventually lead to a scar causing difficulty swallowing. This can be prevented by following the pill with at least 6cc of water or, better yet, using one of the liquid formulations."
To sam na nekoliko mesta videla,da mogu ostetiti egzofagus kod macaka,i da se treba davati sa minimum 6cc vode u spricu,a optimalno je da se pronadje bas oralna tecna forumla.Verovatno je zato za ljude u kpasulama,da bi zastitio egzofagus,nemam pojma.
tanjicak
Ja sam kapsulu razdvajala na vise delova, i onda sa vodom rastvorim pa u spric i tako mu dajem. Pio je 5 dana prestala sam , nadam se da nece biti nekih posledica. uh sad sam se bas unervozila. Ionako sutra vodim mace na kontrolu pa cu da pitam i za to.
Zaklinica
Ma da je dobila ostecenje jednjaka,to bi se odmah primetilo,veruj mi (ne bi mogla da guta,itd...) Znaci,nije joj se ostetio.A za prebojenost zuba,pa mislim kakve veze ima i da joj se ,,oboje" zubi,vazno da se izleci.A vidis da je naglaseno da se izbegava,UKOLIKO NIJE NEOPHODNO,znaci dozvoljava mogucnost da se koristi,nije skroz iskljucen za mladje zivotinje.Samo kad bi imalo u sirupu,jer je doza za macke od 5 do 10 mg po kilogramu tezine,a kapsula je 100 mg koliko se secam,pa je mnogo tesko razdeliti onaj prah,tj nemoguce ga je pravilno dozirati(ako ima u tabletama pa i nekako,mada je ipak tesko)
tanjicak
Ostecenje jednjaka sigurno nema jer jede kao mecava. Jede vise od rocka koji ima 5 kg. A za zube nije ni bitno samo da se ne lome ili nesto slicno. Ma nadam se da nece biti posledica .
new_folder
Dovicin je iz grupe tetraciklina i nije preporučljivo davati osobama u razvoju jer se trajno depunuje u kostima i zubima, Medutim sve ovo je za dugotrajnu upotrebu, može se dati par puta bez problema ali kapsulu treba da podelite na 10-15 delova...tu je problem.

Kada sam spomenuo kanesten mislio sam na tečnost a ne na tablete.

Ne savetujem kupanje mačeta ako je bolešljivo, u prirodi mačke se inače ne kupaju.
new_folder
Kao što se može zaključiti najveći problem je u doziranju nekog leka.
Zaklinica
QUOTE(new_folder @ Jun 18 2009, 09:00 PM) *
Dovicin je iz grupe tetraciklina i nije preporučljivo davati osobama u razvoju jer se trajno depunuje u kostima i zubima, Medutim sve ovo je za dugotrajnu upotrebu, može se dati par puta bez problema ali kapsulu treba da podelite na 10-15 delova...tu je problem.

Kada sam spomenuo kanesten mislio sam na tečnost a ne na tablete.

Ne savetujem kupanje mačeta ako je bolešljivo, u prirodi mačke se inače ne kupaju.

Bas to,oko doziranja,je mnogo nezgodno kad su u pitanju tablete i kapsule.kako podeliti u miligram?Jedino ako je sirup
lafrrr
Nemojte me pogresno shvatiti, jako mi je drago sto pokusavate da izlecite malo mace, ali kad sam sve postove u ovoj temi procitala, zavrtelo mi se u glavi od silnih lekova. Najstrasnije mi je sto, na osnovu predpostavke o dijagnozi bolesti, dajete malom macetu jake antibiotike za humanu upotrebu.
Najbolje resenje celog problema je da veterinar pregleda mace i ustanovi dijagnozu, te nakon toga prepise odgovarajucu terapiju na osnovu uzrasta maceta, simptoma i svega ostalog. Pogresna terapija moze da prouzrokuje vise stete nego koristi.
tanjicak
Naravno da to stoji , i da treba , ako se ne moze otici kod veterinara , makar ga pozvati. Ovde se razvila da kazem mozda neka opsta diskusija oko lekica . U svakom slucaju vet je ipak vet.
Lela81
uh smile.gif ..mislite na nas... ovako maci dajemo gentokulin na 4h i Panklav sirup ujutru i uvece - na prstic da stavim sirup i da mu namazem nosic i usta da bi polizalo...
Lela81
e ljudi drzite mi palceve-danas idem da "ulovim" biggrin.gif crnog malog divljaka smile.gif smile.gif smile.gif i da ga nosim kuci - kako ce sve proci nemam pojma-mada ako je mama-maca tu blizu njega tj. ako nas gleda hmmmmm...tesko da cemo ga uzeti jer mama-maca- u bukvalnom smislu KOPA OCI biggrin.gif blink.gif
Cica
QUOTE(Lela81 @ Jun 19 2009, 10:44 AM) *
e ljudi drzite mi palceve-danas idem da "ulovim" biggrin.gif crnog malog divljaka smile.gif smile.gif smile.gif i da ga nosim kuci - kako ce sve proci nemam pojma-mada ako je mama-maca tu blizu njega tj. ako nas gleda hmmmmm...tesko da cemo ga uzeti jer mama-maca- u bukvalnom smislu KOPA OCI biggrin.gif blink.gif

Te Krusevacke mace su neka mnogo nezgodna sorta koja vrlo drzi do sebe. laugh.gif
U svakom slucaju srecan lov i sto manje ratnih povreda vam zelimo.
NinaK
QUOTE(lafrrr @ Jun 19 2009, 06:38 AM) *
Nemojte me pogresno shvatiti, jako mi je drago sto pokusavate da izlecite malo mace, ali kad sam sve postove u ovoj temi procitala, zavrtelo mi se u glavi od silnih lekova. Najstrasnije mi je sto, na osnovu predpostavke o dijagnozi bolesti, dajete malom macetu jake antibiotike za humanu upotrebu.
Najbolje resenje celog problema je da veterinar pregleda mace i ustanovi dijagnozu, te nakon toga prepise odgovarajucu terapiju na osnovu uzrasta maceta, simptoma i svega ostalog. Pogresna terapija moze da prouzrokuje vise stete nego koristi.

U potpunosti se slazem. Medjutim, ako je situacija kao kod mene (nema normalnog vet-a blizu, finansije slabe za dolazak na kucnu adresu, itd....), u potpunosti razumem trazenje saveta na forumu.
Ja nisam znala sta se desava sa macetom dok nisam izasla na forum. To sam uradila prvi dan- drugi dan sam zvala veterinara telefonom i on mi je rekao sta moze da bude, ali ne mora da znaci, i rekao da ga dovedem. Hvala puno Tanjici koja nas je vozila do vet-a i nazad, jer da nje nije bilo, mi bismo i dalje bili na kucnom lecenju.Tako da, sve zavisi od situacije...da sam otisla kod veterinara koga imam ovde, malisa verovatno ne bi bio ziv...tako da, zahvaljujuci ljudima odavde i njihovim savetima, izvukli smo zivu glavu... thumbsup.gif
NinaK
QUOTE(Lela81 @ Jun 19 2009, 10:44 AM) *

Srecno! thumbsup.gif
Ako se mama-maca pojavi...uh, sta da vam kazem, stavite naocare! smile.gif cool.gif
TanjaMB
QUOTE(tanjicak @ Jun 17 2009, 07:40 PM) *

Gde si nasla dovicin u tabletama ? Meni su prepisivali kapsule pa onda muku mucim kod odredjivana doze. Mislila sam da tablete ne postoje kod nas.
TanjaMB
QUOTE(Lela81 @ Jun 18 2009, 09:20 AM) *
koliko je taj sirup? panklav?...

Oko 250,oo din.
tanjicak
Izvini ja sam se pogresno izrazila ,nisam ni ja nasla tabletice nego pilule . Ja uzmem pilulu i prospem na cistu povrsinu i nozicem napravim kvardat a onda podelim na vise delova , jedaTn odvojim , pomesam sa par kapi vode i usisam spricem. Samo radim na plasticnoj povrsini , jer ako se radi na drvetu onda drvo popije pola. Mislim cela procedura , znam da nije bas precizno , ali bile su priblizne doze.
TanjaMB
Mislis na kapsule, kapiram... Davala sam svojevremeno dovicin rastvoren u vodi pa na spric, najmladjem macoru. Od tada ima fobiju kad god treba da mu dam neki lek oralno jer mora da mu je bilo odvratno, a vec je bio dovoljno veliki da ukapira i ne zaboravi ukus. Sad mi je problem i kad nije neukusno. Borimo se, pa zaradim i sapu po glavi huh.gif .

Ali, nista bolji nije ni kad su injekcije u pitanju, jer sam ga pokupila sa ulice mnogo bolesnog, pa se nadobijao raznih lekova i, ocigledno, zapamtio unsure.gif .
pirgo
QUOTE(lafrrr @ Jun 19 2009, 06:38 AM) *

Dragi/draga lafrrr ja sam danas citajuci sastav i dejstvo leka sprecila da mi vet ubije psa, jer bi mu dao kontraindikovanu terapiju, nije bitno da li je slucajno, iz neznanja ili sta vec.Da sam dala lekove, bez citanja, ko zna sta bi bilo icon_no.gif . Dovoljno je mucno sto smo u fazi potvrdjivanja dijagnoze, koja je na zalost najverovatnije rak pluca, bilo bi mi mnogo da se nesto dodatno desi, a da ja to nisam sprecila a mogla sam. Slazem se da treba pitati veterinara za savet, ali mislim da sve treba tri puta pitati dodatno i procitati, jer se niko oko nase/vase macke/psa nece truditi kao mi sami.
Pozz
tanjicak
Moj Rocko ima fobiju od veterinara. danas sam vodila malisu na pregled , a Rocka samo da se proseta i malo privikne na veta , i cim smo ga izvadili iz transportera poceo je da sisti na sve okolo. Niko mu nije nista radio. Yapamtio sterilizaciju , pa cipovanje i vakcine. zadnji put vet nije uspeo da mu da jos jednu vakcinu , jer je bio toliko besan da se i vet uplasio i za njega i za sve nas. A sto se tice lekova ja uspevala sam nekako na brzinu da uspricam u usta , jeste da je malisa posle plazio jezik jedno 5 min al sta da se radi.
Lela81
e ovako da se javnem i ja MISIJA obavljena neuspesno biggrin.gif mama-maca je pozvala upomoc i tata-macora aaaaaaaaaaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxa biggrin.gif kao da je znala-a ja sa svim rekvizitima rukavice+peskir+torba biggrin.gif ipak sam odlucila da ostane jos tamo i baka kaze "jaoj moja Seka ce plakati ono jos doji, neka ostane ona kada ga odbije bice kod tebe a ja cu ga pripitomljavati polako"-ma bakica je divna rolleyes.gif

ono bolesno mace je neverovatno bolje biggrin.gif jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jede kao ludo sada lepo gleda i ne slini toliko dusica mala evo slikice, cak je pocelo i da se igra smile.gif

na slikama je tigric, bole-jer je bolesno xexexexe i moj Panta-tako ga je moj cale nazvao jos kada je bio kod mene jer lici na pantera i tata i mama mace koje su usvojile i ova dva wub.gif blush.gif
a mog DIVLJAKA nisam mogla da "usnimim"-jer bezi kao brzi gonzales xexexexexexe
tanjicak
Pa dobro mozda je i bolje da ostanu jos malo uz tu macu , ako im ne preti neka konkretna opasnost tu gde jesu.
Lela81
QUOTE(tanjicak @ Jun 19 2009, 09:09 PM) *
Pa dobro mozda je i bolje da ostanu jos malo uz tu macu , ako im ne preti neka konkretna opasnost tu gde jesu.

nemaju opasnosti, nece ljudi da ih diraju-jos sam ja rekla namerno dok su svi sedeli tu "bako vi mene pozovite ako neko dira mace, sada je zakon usvojen a ja radim u Gradskoj upravi tako da bice veselom tom ako ih dira!" icon_hogar.gif character45.gif ("JA SAM TAMO NEKI VELIKI DR. MR."- biggrin.gif i svi poceli: "ne, ne, ovde ih svi volimo i hranimo jel da baka Nado?"- axaxaxaxaxaxaxxa, nemaju opasnost tek druga ulica idu automobili ali ne cesto jer je to BID zona gde je setaliste, ova ulicica je uvucena i jednosmerna cak ni automobili ne mogu da prodju-tako da je bolje da bude jos kod mame frrrrrrrrr wub.gif

ali ja vam ne mogu opisati koliko je ono macence bolje smile.gif Boze ma UH drugo mace, a tako sam se uplasila kada sam ga videla biggrin.gif
Zaklinica
QUOTE(TanjaMB @ Jun 19 2009, 05:04 PM) *
Gde si nasla dovicin u tabletama ? Meni su prepisivali kapsule pa onda muku mucim kod odredjivana doze. Mislila sam da tablete ne postoje kod nas.

Ima i tableta,ali ne znam kako se zovu,isti je aktivna supstanca,sad cu da pogledam po netu
http://www.mojlek.com/search/show_drug/273...n&save=true
Jednom sam ranije pitala u apoteci i rekli su mi da ima i u tabletama,ali se sad uospte ne secam kako se zovu,pitaj u apoteci,reci ce ti
TanjaMB
Pretpostavljam da mislis na doksiciklin. Njega ima u tabletama, odnosno, njegove zamene.
TanjaMB
Sad pogledala link. Za doksiciklin znam (od skoro) da ga ima u tabletama. Upravo ga konzumiraju moje macke i pitaju se - dokle ces, bre, da nas mucis vise... huh.gif tongue.gif
TanjaMB
@Lela81 - Fotka sa malim tigrastim koji se onako izbuljio u fotoaparat je najsladja smile.gif . Drago mi je da je bolje.
Zaklinica
QUOTE(TanjaMB @ Jun 19 2009, 08:01 PM) *
Pretpostavljam da mislis na doksiciklin. Njega ima u tabletama, odnosno, njegove zamene.

Da,na to sam mislila
NinaK
Ura! Macence deluje zdravo, to je dobro msn-wink.gif
Ako nisu ugrozeni, najbolje je da sto duze budu sa mamom (zbog toga sto nema dobre zamene za majcino mleko, a tako im se dize imunitet).
Srecno u pripitomljavanju i udomljavanju malog pante! thumbsup.gif
Lela81
xvala vam sve vas ljubimo i grlimo nas...jedan...dva...tri..............osmoro biggrin.gif 0sa baka Nadom smile.gif
Lela81
braon maca (koja je bila bolesna) je super smile.gif ozdravela je i rucka lepo i igra se smile.gif tigric je neverovatna maza rolleyes.gif a moj crnja se polako pripitomljava biggrin.gif ovo su nove slikice sa baka Nadom smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.