Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kijanje ili Kašljanje Kod Mačaka ???
Zivotinjsko carstvo forum > Mačji svet > Zdravlje, ishrana i ponašanje mačaka
Mala Andrijana
16_1_16[1].gif 16_1_14[1].gif 16_14_5[1].gif 16_1_18[1].gif 16_7_205[1].gif 16_2_10[1].gif 16_7_205[1].gif Zdravoo!Moj macak kasljuca.3 dana prodju pa opet kaslje a to se zavrsi tako sto poneki put povrati hranu.Neznam sta mu je?Rekla sam veterinaru a on nista.Posavetujte me vi! icon_hippi.gif 16_14_21[1].gif POZDRAV!
pcelica
Moguce da izbacuje dlake. I moj macak isto kasljuca, kao da ce da povrati, ali nikad ne povrati. Rekli su mi da na taj nacin izbacuje dlake. Da li tvoj macan jede travu? icon_hippi.gif
crnamrlja
Je li veterinar izmerio temperaturu i preslusao pluca tvom macoru?

Ako nije, menjaj veterinara.
Mala Andrijana
Hvala pcelice hvala crnamrljo.Jeste jede travu kad ga pustim napolje jede travu neku biljku itd.!! 16_7_205[1].gif
lalence
Mace se sada linjaju pa ako je do toga, savetujem da kupis pastu protiv dlaka koju mace rado jedu, a onda nece povracati i nece ga muciti dlake. A ti obavezno proveri zasto kasljuca (ne mora da znaci da je to u pitanju).
mjaut
Zdravo.
Imam sledeci problem. Nabavio sam malo mace nedavno.Prenocio je nekoliko noci napolju ,a bilo je hladno.Sad je malo narasto, ali je izgleda prehladjen. Kise, i kao da mu u prsima nesta grebe, zapinje kad dise.Izgleda slajma u prsima.Kad dise nekako ropti.Vec sam zabrinut.Sta da radim???
Ana 157
Ako mozes, odmah ga odvedi kod veterinara. Mozda ima upalu pluca, a obzirom da je tako mali - moze nesto i da se iskomplikuje...
Eleonora
Prvo ga procisti od gliste,ja sam to uradila sa oja mali macak koi sam endavno dobila,bilo je sve u redu nekoliko dana a onda je poceo da kiva i da kaslja...odnela sam ga kod veterinara i on mi je dao Cefleksin sirup po jedna miligram na 12 sati za 2-3 dana prosla mu je kijavica i sad je super,ali ipak i ja ti preporucujem da odes kod veta,moje misljenje je da nije nista ozbiljno icon_hippi.gif
mjaut
Pitanje.
Ovako: kada dise isto kao da prede, neznam kako da opisem, kad mu stavim ruku na pluca osetim vibriranje i stalno tako dise.
Da li je to normalno.Nije zar da stalno prede bez prestanka?
pcelica
OBAVEZNO vodi mače kod veterinara!!! Meni to liči na mačji bronhitis, i ne vidim kako bi drugačije mogao da ga izlečiš, sem da dobiješ pravu terapiju od veterinara. Za bronhitis maca dobije uglavnom jednu injekcijicu, košta oko 400dinara, ako je to problem.
Ali obavezno je vodi, nemoj dugo čekati, stvarno može da se iskomplikuje. icon_hippi.gif
macak
sad.gif Moj macak vec par dana kaslje i kija,ne znam sta da radim.inace je on obican domaci macak kojeg imam vec godinu dana,spava u kuci ,izlazi napolje samo zbog svojih potreba.Davala sam mu tablete protiv crevnih parazita jer imam dvoje dece.Mnogo ga volim i ne mogu da zamislim ni jedan dan bez njega.Molila bih nekoga da mi pomogne i kaze sta da mu kupim od lekova.P.S.Zivim u selu u kome nema veterinara koji bi se posvetio mom macku,nadam se da me razumete na sta mislim. Unapred se zahvaljujem.
Nosorog
Potpuno te razumem..koje si mu teblete davala?
Objasni situaciju veterinaru intervet ovde na forumu..iznad podforuma rase macaka..ili pak nazovi stanicu i posavetuj se sa dezurnim veterinarima....
macak
QUOTE(macak @ Feb 26 2007, 06:26 PM)
sad.gif Moj macak vec par dana kaslje i kija,ne znam sta da radim.inace je on obican domaci macak kojeg imam vec godinu dana,spava u kuci ,izlazi napolje samo zbog svojih potreba.Davala sam mu tablete protiv crevnih parazita jer imam dvoje dece.Mnogo ga volim i ne mogu da zamislim ni jedan dan bez njega.Molila bih nekoga da mi pomogne i kaze sta da mu kupim od lekova.P.S.Zivim u selu u kome nema veterinara koji bi se posvetio mom macku,nadam se da me razumete na sta mislim. Unapred se zahvaljujem.

Davala sam mu Pratel tablete i u apoteci su mi rekli da se daju na 6. meseci po pola.Ovde u mome mestu kada se obratim veterinaru u vezi macka gledaju me kao da sam pala sa marsa,verovatno nisu polozili adekvatnu zakletvu za svoje zvanje.Mnogo ti hvala sto si odvojila bar ti malo vremena za nas......kissss icon_hippi.gif 36_33_8.gif
Nosorog
Javice se i ostali mackari,nemaju svi vremena,za to nebrini! thumbsup.gif
Najbolje tablete protiv crevnih parazita su Cestal Cat-to potrazi u apoteci....
Rekla si da kaslje..pa da te pitam,da li izgleda onako ko da ce povracati?Ako je tako ,onda su crevni paraziti....
Jedna tableta Cestal Cata je za macku od 4 kg.Ako nenadjes Cestal Cat(koji je najbolji) onda ti preporucujem Soltrik.
pcelica
Ako kaslji i kija moguce i da je macji bronhitis, moj macak Djole je svakog februara dobija bronhitis, mada je on voleo da se valja po snegu, a sada snega nema rolleyes.gif mada nema ni Djoleta sad.gif sad.gif ......u svakom slucaju, mi mackari sa foruma mozemo samo da nagadjamo, npr, sam kasalj moze znaciti i da pokusava da izbaci dlacice, ako ne jede travu, ili se samo malo prehladio, ili kao sto Zorana kaze, mozda ima parazite. 36_33_8.gif

U svakom slucaju, najbolja preporuka je da se obratis veterinaru, posredno, preko foruma, ili ako ni tamo ne dobijes pomoc, najbolje ih pozovi telefonom, njih ili nekog drugog veterinara, na internetu, kao i na samoj naslovnoj stranici zivotinjskog carstva mozas naci spisak veterinara, koje mozes pitati za savet. Srecno icon_hippi.gif
macak
Pcelice,zao mi je zbog tvog Djoleta sad.gif sad.gif sad.gif ....inace moj macak je izgleda bas pokupio neki bronhitis jer mu je nosic zapusen i tesko dise,ne bih rekla da ima parazite.Hvala na savetu....nasla sam broj veterinara koji je relativno blizu mog mesta,nadam se da ce mi pomoci. Cim ozdravi javicu se... rolleyes.gif Pozdrav! Vesna
Nosorog
oki!Cekamo te sa novostima.... smile.gif
MiM
Do skoro je i moj macak Milos bio bolestan. Jedva se izvukao. Znam kako ti je i ja mu zelim brz oporavak.

Jedini savet koji mogu da ti dam je da ako vidis da macku nije bolje, idi kod drugog veterinara. To ti pricam iz iskustva, jer da smo lecili Milosa jos samo 1 dan kod stare veterinarke, sigurno bi umro sad.gif . Ako ti se ne svidja lecenje ili procenis da njemu nije bolje, idi kod drugog.

Javi kako mu je, nemoj puno cekati, on zavisi od tebe. Lutkica mala, nadam se da ce mu biti bolje.
lalence
Mnogo ti je lep macak. Nadji mu veterinara, makar i tog.Svaki vet ima stetoskop i injekcije antibiotika.Bilo da je kijavica ili bronhitis, moze biti opasno i preci u hronicno. Vazan je svaki sat.
Javi nam kako je macan.
Zelimo mu da sto pre ozdravi i da nam se pridruzi na novim slicicama. icon_hippi.gif
macak
Divni ste,hvala na lepim recima svima.Drago mi je da vam se svidja moj macak,to je domace mace koje je veoma negovano i naravno voljeno smile.gif Danas nam je bio veterinar i konstatovao prehlado,dobio je terapiju i nadam se da ce vec za par dana biti bolje...Srecna sam kada procitam da jos ima ljudi koji vole zivotije-macke.Postovanje i pozdrav svim mackarima. 36_33_8.gif
macak
Postovanje svim mackarima koji su se javili povodom naseg problema.Macak je trenutno mnogo bolje sto me izuzetno raduje.Vama svima mnogo hvala,nemate pojma koliko mi je bilo lakse da to sve prevazidjem kada sam imala sa kime da podelim svoju muku.lalencetu se dopao moj macak stim u vezi evo jos slicica.Nadam se da ce se i ostalima svideti thumbsup.gif
Kada potpuno ozdravi onda slavimo,naravno uz vasu nesebicnu podrsku rolleyes.gif
MiM
Pa on je jedna mala maza tongue.gif . Macan je pravi slatkis! Samo ti njega lepo pazi i obavestavaj nas kako mu je. Sta mu je davao vet? Jel sada potpuno dobro?
Nosorog
Joj,pravi je medenjak!Sad bih ga pojela sa svim dlakama.... tongue.gif
Kad potpuno ozdravi(ako vec nije rolleyes.gif )predstavi ga u fotografije macaka,da se malo bolje upoznamo tongue.gif .
lalence
Na ovoj drugoj sličici ima tako tužan pogled, kao da si ga slikala dok mu nije bilo dobro. sad.gif

Nadam se da je mačak već pobedio bolest i da je dobro icon_hippi.gif
macak
Moja srecica je ozdravila,beskrajno sam secna tongue.gif ...poslusala sam Zoranu i nabavila sam mu Castal Cat tablete....malo pre sam mu je dala,moze li mi neko reci koliko je sada zasticen od crevnih parazita? inace on ima tacno 4.kg i dala sam mu celu tab.Druga slika po redu nije slikana kada je bio bolestan vec kada se trenutno budio iz slatkog sna.Cim izradimo nove slike postavicemo ih u fotografije macaka thumbsup.gif
atinna
Moj macak nije vakcinisan i zivi u stanu i napolju...preko dana izazi da se seta i sunca...
Njegov brat dolazi na svaka dva meseca i divlji je...

Macak nije bio kod kuce 5 dana i vratio se izubijan i bolestan..
Oko mu je povredjeno izgleda u borbi, a pored toga neprestano kija i curi mu nos..

Pojavio se pre dva dana i drugi macak i on kija i pun mu je nos.

Danas sam u kraju videla macke koje zive oko zgrada i one isto tako kijaju i sline!

Da li neko zna o cemu se radi? Koja je to bolest?

Moj macak prima sada antibiotik i bolje mu je, ali plasi me sad to kada sam videla da nije samo kod njega, nego masovna pojava u kraju kod macaka.
una
Pre par meseci na poklon sam dobila orijentalno mace. Posto nikada ranije nisam imala rasnu macku, nemam iskustva sa pravilnim odgajanjem. Sve mace koje sam imala zivele su u dvoristu, i uglavnom su same o sebi vodile brigu. Sada imam problem jer se plasim da je moja maca mozda bolesna. Naime, ona cesto kaslje. Moram da napomenem da sam je "ocistila" od glista i vakcinisala protiv zaraznih bolesti. Ako neko zna kakav problem moze da ima moja maca, neka pomogne! smile.gif
P.S maca ima i neprijatan zadah...
tamango
Kijanje - Kasljanje Macke, kao da pokusava da nesto izbaci...

e ovako...prvo moram da vam pohvalim forum koji je stvarno odlican ... imam jedan problem... imam macora starog 9 meseci-zove se Lui , kastriran je prethodnog vikenda i primio je 1 antibiotik posle zahvata ...2 dana posle kastriranja poceo je da cudno kija i kaslje ...kao da se gusi ili kao da mu je nesto u nozdrvama ili grlu...ja sam mu poslusala pluca i normalno dise , dan posle toga smo otisli kod veta gde mu je izmerena temperatura- nema je...vet mu je poslusao pluca i kaze da je ok , onda je dobio i 2. antibiotik i to je sve...tako da sad zvanicno ne znam zasto on kaslje i kija... e da on je kucna maca... pre 2 nedelje sam pocela da mu dajem onu hranu za izbacivanje dlake i mesam je sa royal canin hranom , prvo sam pomislila da pokusava da izbaci dlaku a sad stvarno ne znam sta da radim... pozdrav za ljubitelje maca... 36_33_8.gif
kumica
Na zalost i ja na ovoj temi.... JOs od kad sam dobila Cicu (pre mesec dana) ona kija svaki dan.... NE kaslje,samo kija.... nekad joj kod nozdrava nadjem nesto belicasto,kao da joj je curio nos,pa se to osusilo i ostalo belo.... Inace sam zaboravila da to kazem veterinaru pre neki dan kad je primala prvu bocu...Pre boce su joj merili temperaturu i sve je bilo ok... Jel zna mozda nko sta moze biti? Jel imao neko slicni problem? Danije mozda alergicna na nesto? Inace maca ima skoro 3 meseca....
sigma
QUOTE(kumica @ Apr 22 2008, 12:01 AM) *
Na zalost i ja na ovoj temi.... JOs od kad sam dobila Cicu (pre mesec dana) ona kija svaki dan.... NE kaslje,samo kija.... nekad joj kod nozdrava nadjem nesto belicasto,kao da joj je curio nos,pa se to osusilo i ostalo belo.... Inace sam zaboravila da to kazem veterinaru pre neki dan kad je primala prvu bocu...Pre boce su joj merili temperaturu i sve je bilo ok... Jel zna mozda nko sta moze biti? Jel imao neko slicni problem? Danije mozda alergicna na nesto? Inace maca ima skoro 3 meseca....

Molim vas, OBRATITE paznju na to kijanje!!

Moze biti , da nije ni malo naivno.
Nama su se SVI macici , a bilo ih je od 1 mace 6, od druge 4, od trece 3, SVI zarazili...( imali smo 1 macu, koja je ostala trudna, 2. i 3. su trudne dosle kod nas)
2 smo udomili jos na samom startu, i oni su OK.

Od ostalih, SVI su uginuli, sem troje!
Kijaju par dana, onda jednog dana slabo jedu, sledeceg ne mogu na noge, teturaju i ... uginu.
Vet nam je rekao da su verovatno, zarazeni virusom macije kijavice, koji je u njihovom organizmu napravio stampedo.Davao je macicima vitamine, antibiotike, infuzije. Potpuno bezuspesno.

Odrasle mace su sasvim u redu.
Macici su, inace bili ocisceni od parazita...

Macke idu na sterilizaciju, pod hitno.

I ranije smo drzali mace i nikada, ni jedna, nam nije uginula od bilo kakve zarazne bolesti!

A vet me gleda, kao da sam ubica macaka...
Zaklinica
Opasno je za macice koji nisu vakcinisani i cija majka nije vakcinisana (macici antitela dobijaju putem mleka).Dok macici ne stasaju za vakcinaciju,zasticeni su putem antitela iz mleka majke (ako je ona vakcinisana).Kod nevakcinisanih macaka je visoka stopa teskog ispoljavanja bolesti (macijeg herpesa,a i kalici virusa),i cesta su uginuca.Vakcinacija ne stiti 100 posto od ovih virusa,ali ukoliko je macka vakcinisana,i ako oboli od istih,bice to blazi oblik,dok nevakcinisane macke cesto uginu (narocito mali macici ili zivotinje sa slabim imunitetom),ili ostanu sa nekim posledicama.
Jel vakcinisana mama maca?
Zaklinica
A kasalj,uopsteno,kod macaka moze biti i jedan od simptoma srcanih problema,parazita,upale grla,problema sa plucima...
sigma
QUOTE(Zaklinica @ Aug 10 2009, 12:27 AM) *
Jel vakcinisana mama maca?

One 2 sto su dosle trudne, ne verujem.?

Jedna jeste, i njena 2 maceta sam udomila, oni su sasvim dobro, dok su se drugi njeni macici, ocigledno, zarazili uz one male, koji nisu izdrzli toliko dugo. Neki su uginuli nakon kratkog vremena, neki nakon mesec dana.

Jedno je uginulo sa 3 meseca (tj. juce), a ovo preostalo, sada ima 3,5 m. i kija li kija. Vet je rekao da bi bilo rizicno vakcinisati ga sada. icon_no.gif

Napomenucu samo, da su svi macici sisali sve macke. Mesano, kako kad, kako koju...
tanjicak
ja sam imala , u stvari jos uvek imam slican problem sa mojim malim macorom. Nasli smo ga prehladjenog , kijao je i tesko disao. Primio je jednu turu antibiotika , bilo mu je mnogo bolje ali nije saasvim proslo . Vet mi je rekao da treba da mu se dize imunitet i da antibiotici ne pomazu. Posle jedno mesec dana otisla sam kod drugog veta koji mi je u principu to potvrdio ali mu je ipak dao jos jednu turu antibiotika. POsle njih mnogo mu je lakse ali i dalje jednom u dva dana se iskija i izbaci sluz iz nosa. Vet mi je rekao da su mu zacepljeni gornji disajni putevi i da mora da popravi imunitet.
Mali sada lakse dise , zivahan je , raste kao iz vode samo sto s vremena na vreme isprazni svoj nosic kijanjem.
Zaklinica
Isto kao i mom Macosavu.Povremeno otezano dise,mada se njemu skuplja sluz duze,i nije neka kolicina velika.Pomaze mu kad mu strcnem u nos fizioloski rastvor (rekli mi da moz ei onaj Marisol sprej na bazi morske vode),to mu odmah ocisti nos i pocne normalno i necujno da dise (iskija odmah rastvorenu sluz).Mada mi je sad takoreci nemoguce da se izborim s njim i da mu isperem nos.
Macosav je prvo dobio od veta injekcije Enrocina (to je Baytril,vet antibiotik sirokog spektra),uz to pronazolon (da spadne otok u tkivu nosa i grla) i vitamine.Posle toga su mu prepisali Amoksiciklin (tako nesto,onaj humani antibiotik),pet dana je pio sirup posle 3 dana injekcija,bilo mu je bolje ali nije bio skroz zdrav,jos uvek je imao iscedak iz oka i malo iz nosa.I tako se ,,vukao" neko vreme.Onda mi je poznanik iz inostranstva preporucio azitromicin (kod nas je to hemomicin) sirup za bebe ali rastvoren u apoteci tako da odgovara tezini macke (imam negde zapisano tacno u kojoj razmeri se rastvara,pa sam nosila taj papiric i devojke iz apoteke su ga pripremile u toj koncentraciji).Ima nekoliko shema za uzimanje,tri dana uzastopce,ili svaki drugi dan 5 puta,itd...ja mu davala svaki drugi dan(koliko se secam),i od tad mu se ni jednom nije pojavio iscedak na oku ni u nosu (sad mislim da mu se skuplja taj sekret zbog anatomske gradje nosa,naime ima kao neko ulegnuce na nosu,pa mi to deluje ko fizicka prepreka)
Inace,i meni je vet rekao da se ne preteruje s antibiotcima i da ce se telo izboriti kad se popravi imunitet
lmirjana
I kod nas je priča bila slična - kupila sam mače koje je u startu kijalo i imalo malo sluzi iz nosa, ali nisam odmah odreagovala jer mače nije bilo neveselo i imalo je dobar apetit, a i ubedjivali su me da to nije ništa... ispostavilo se da je u pitanju rinotraheitis, pa je onda najpre imao istu terapiju antibioticima kao i Žaklinicin macosav )nije ni čudo kad su iz iste odgajivačnice, sa istim simptomima, a doduše i kod istog veterinara)
Uz sve isto što je primao i Macosav, ja sam Ozziju nakon terapije kod veta davala pet dana i Sinacilin (sirup), naravno, po savetu veterinara, nikako na svoju ruku ne treba davati antibiotike. Uz to, uz antibiotik treba da ide i Liobif ili neki drugi probiotik, kao se ne bi poremetila crevna flora.
Mislim da u takvim slučajevima treba uraditi analizu krvi mačeta, pri čemu se vidi da li je u pitanju bakterijska ili virusna infekcija, i tada je i veterinarima lakše da pravilno definišu terapiju.
Ono što je neophodno, a to je na svaki način podizanje imuniteta - sveža junetina, dodatni vitamini, za mačiće hrana za jačanje imuniteta (npr. RC 36), L-Lysine ...
friend
Da ne otvaram novu temu.

Moji na selu su uzeli mace od mesec dana koje je bilo samo na zimi. Mace se igralo kao ludo, skakalo i jelo nenormalno.

Sve je bilo OK ali je posle 10ak dana u kuci pocelo da kao kaslje izduzujuci se paralelno sa zemljom kao da hoce nesto da izbaci. To smo mislili da je zbog dlake.
Zvali smo seoskog veta koji joj je za 5 dana dao 2x antibiotik, valjda penicilin.
I dalje se igra i skace po sobi.

E sada je pocelo da suska u ritmu disanja, ali ne stalno. Dakle kao da "grebe". I dalje ima apetit i igra se kad ne spava.
Opet smo zvali veta koji joj je danas dao kombinovani antiobiotik.

Selo ima tog jednog veta, da li se jos sta moze uciniti, sta treba pratiti kod maceta?? Ovaj vet ne meri temperaturu, kaze to ne radi...
Ksenija 24.februar
Uzmi iz oglasa broj nekog od poznatijih VETERINARA ili me pitaj preko privatne poruke da ti preporučim i dam broj telefona.
Mali mačići su osetljivi i podložni upali pluća koja im moge ugroziti život.
Moguće je da je seoski veterinar dao dobru terapiju, ali treba ispratiti bolest mačenceta.
Uz dobru volju tebe i tvojih icon_clover.gif mače može imati veliku sreću što vas ima, a onda i kontakt sa veterinarom koji će mu pomoći.
damirko
ja imam slican problem
I ako kuci imam vec dve odrasle macke pre neki dan sam slucajno na ulici nasao malo mace odbaceno i napusteno i prljavo icon_no.gif .Naravno uzeo sam ga i doneo kuci okupao (sad je pravi mali lepotan) i nahranio (ima dobar apetit) laugh.gif ali cesto sam primetio da kija i kaslje.Zapravo cini mi se kao da ima neki slajm koji treba da iskaslje a nikako to da uradi....pa me zanima sta da uradim da li postoje neke tabletice da mu dam ili moram da ga vodim kod veterinara ?
Ksenija 24.februar
Mislim da bi svakako valjao veterinar...to ne košta previše u odnosu na situaciju koj amože da se zakomplikuje.
Sada je hladno i kišovito vreme napolju već 2-3meseca i mnogi napišteni i tek rodjeni mačići stradaju icon_no.gif .
Njih kiša i poplave po podrumima i mestima gde se "smucaju" bukvalno pokosi...Ako neka mačija dušica ima sreću da je meko ljudsko srce pokupi sa ulice i odvede u svoj topli dom, to se veoma često zakači i sa upalom pluća...koja se "lako" leči antibioticima i nakon 10tak dana problem izgleda kao da nije nikada ni postojao.
Damirko, srećno tebi i tvojim mjau ljubimcima... iii dobro došao na ovaj forum Životinjskog Carstva smile.gif .
damirko
Hvala Ksenija na dobrodoslici i na pomoci smile.gif
agnjeshka
Ja sam moju macu nasla pre nedelju dana. Odmah smo otisle kod veterinara, gde su nam rekli da se za dve nedelje ponovo javimo kako bi dobila nesto za crevne parazite, i morali smo da koristimo mast kako bismo resile infekciju oka.
Medjutim, maca i kija po malo svaki dan. Ne znam da li je to normalno (valjda zbog one uzrecice "Pis, maco" kad neko kine blink.gif ). Nisam primetila nikakve probleme u disanju, ne kaslje i grlo joj je cisto, a i normalno jede, spava i igra se. Cini mi se i da je porasla za ovih nedelju dana, ali ne bih volela da se nesto iskomplikuje zbog obicne kijavice.
Kazite mi koliko kijanje moze biti ozbiljno, i da li mozemo da sacekamo do sledece posete veterinaru, ili treba ranije da se javimo?
damirko
QUOTE(agnjeshka @ May 7 2010, 08:17 AM) *
Ja sam moju macu nasla pre nedelju dana. Odmah smo otisle kod veterinara, gde su nam rekli da se za dve nedelje ponovo javimo kako bi dobila nesto za crevne parazite, i morali smo da koristimo mast kako bismo resile infekciju oka.
Medjutim, maca i kija po malo svaki dan. Ne znam da li je to normalno (valjda zbog one uzrecice "Pis, maco" kad neko kine blink.gif ). Nisam primetila nikakve probleme u disanju, ne kaslje i grlo joj je cisto, a i normalno jede, spava i igra se. Cini mi se i da je porasla za ovih nedelju dana, ali ne bih volela da se nesto iskomplikuje zbog obicne kijavice.
Kazite mi koliko kijanje moze biti ozbiljno, i da li mozemo da sacekamo do sledece posete veterinaru, ili treba ranije da se javimo?

Vidis proslo je 5 meseci od mog poslednjeg javljanja ovde i maca (imas je na slici gore) koja je tad bilo malo mace i koja je isto tako kijala i kasljala kao ta tvoja sada , porasla je umedjuvremenu u pravog i nestasnog lepotana smile.gif
ja sam tada bio isto jako zabrinut za njega obzirom da sam ga maltene nasao smrznutog na onom snegu i ledu ali sam na savet jednog americkog veterinara poceo davati svaki dan po male doze Bactrima po 10-tak miligrama max svaki dan kroz hranu je uzimao i nakon 10 dana njegovo stanje je se stabilizovalo a ta kijavica i kasljanje je nestala kao rukom odnesena.
E sad ako vec imas svog veterinara onda bi bilo opet najbolje da ga konsultujes jer kod tih malih maca sto duze cekas sve vise mozes da iskomplikujes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.