Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Najbolja Hrana Za Pse
Zivotinjsko carstvo forum > Sve o psima > Odgoj i ishrana pasa
SIAG
Po meni je najbolja hrana zakucne ljubimce PEDIGREE
Zatim DARLING (Purina)
Elita i Dea obozavaju pedigre dok Beba voli samo Darling.
Neu trenutno voli sve sto mu se daje...smile.gif
U kojoj hrani uzivaju vasi kucni ljubimci?

www.mydarlingpet.com
www.pedigree.com.au
crnamrlja
moj Mek jede Royal canin za koji sam od odgajivaca macaka cuo da je medju najboljima.

Ipak, njemu to cini oko 50 % hrane. Misljenja sam da je mnogo prirodnije hraniti psa ili macku sa sto vise nedehidrirane i/ili konzervirane hrane.

Riba kao sto je papalina kosta manje od 1 eur/kg.
Junece/pilece meso, jogurt, mladi sir, jaja...itd...
SIAG
o.k
mada mislila sam na hranu poznatih ili manje poznatih proizvodjaca.
tsnena
Moja kuca jede samo domaću hranu, odnosno ono sto jedemo i mi. Konzerviranu hranu jede kada mora - kada nisam tu. Suvu hranu ne jede uopšte. Inače jede apsolutno sve. Moram da napomenem da, recimo, proju sa sirom voli više od bilo kog mesa.
crnamrlja
tek sad vidim da je naslov `najbolja hrana za PSE` a ja pricam o macoru svom...

klasicna zloupotreba sluzbenog polozaja. rolleyes.gif

elem, moja drugarica Jelena koja gaji dobermane pocela je da uvozi [posto jos uvek nema kod nas da se kupi] hranu proizvedenu u USA koja se zove Eagle Pack.

ona je probala u prethodnih deset godina sve `najbolje` hrane, Royal canin, Eucanubu, Bento itd. i kaze da je ova hrana trenutno najbolja.

valjda ce je uskoro biti i kod nas....
mmm
Oko hrane se uvjek vode najzesce diskusie. Znamo se kuci posvadati oko toga kako ispravno hraniti. neko preferira granule neko kuhanu hranu.
Mogu vam samo iskreno reci jedno:
Najbolja reklama i najskuplja cena neznaci najkvalitetniju hranu. Nemozete tu vjerovati ni veterinarima jer svak vec prodaje neku tu hranu i naravno tu vam preporuci kao onu najbolju. I sta odgovara jednom psu nemora odgovarati drugom.

Kod nas hranimo ovako: Kupujem veoma kvalitetne granule i to sve sa mega energiom jer moji psi imaju puno kretanja i obicna hrana njima nije dovolna. Granule mjenjamo jer za organizam je tako bolje da stetne vitamine se nekupi u organismu ali dolazi do promjene. Najbolja iskustva imam sa Royal caninom, eukanubom i sada sa sa super markom mistery. Moji psi nejedu sve i ova hrana je zacnjena curecim mesom i radi se o dosta mastnoj hrani kde je cureca masnoca.
Moji psi nejedu svasta napsimjer acanu, eagle ili hills nisu ni uzeli u njuske radije bi crkle.
Royal canin je super jer ima dobar izbor kolekcija kao sensitive ili best energy sada dajem psima starter koji obozavaju.

granule imaju moji psi 24 sata dnevno u zdjelama i jedu kada njima cejf.
Najlepse iskustvo ali imam sa hranom kada njima kuham. oni to obozavaju i dlaka se sjaji stolica je rodovna i cuke se dobro debljaju. Nekada sam jorke drzala na cesar pastetama i mislila da cinim za njih to najbolje. dlaka se lomila i Albertu se mogli brojati kosti.

Kada kuham drzim se super knige koju napsal jedna cehinja i je samo o tome kako cukama pripremati hranu. JE to moja biblia. Zena uzgaja srednoasijske ovcare i njena najbolja reklama je njen 16 dodisnji pas. u molosima je rjetkost i ove godine i njegovo zdrastveno stanje. ima 98 kg.
Kuhanje nije ni skupje od granula ali je zahtevno za vreme.

sto se tice komercionalne hrane popt Darling, pedigree ili friskees. Cuke nju obozavaju ali pazite zasto. Kada procitate sastoj celih 20posto sadrzi ostalo. sta je ostalo? Medu drugim stvarima su to ostatke od firmi koje prave kekse. tako da orasi, cokolada i brasno. Cukam ajako zanimlivo ali jako nezdravo. Ova hrana se cesto pravi u pojedinim drzavama neuvozi se kao ostale hrane i prave nju firme koje prave kekse. u ceskoj firma bohemiafood. Tako da pazite se to stvarno nije dobra hrana.

Mi smo probali sve ove marke i u boldane su te koje su se dopali nasim razmazenim psima.
-Acana,Anf,Anka,Aport,Belcando,BiOMill,-Bosch
-Calibra,Canutra,-Chicopee,Eagle,-Eukanuba-Excellence,FirstMate,Fitmin,Genesis
-Gilpa /ovom hranom hrane engleska kraljica svoje pse
Happy Dog,Hill's,K-9,Kira,-Mastery,Nutram,Nutrican
-Pro Pac,PROFormance,Purina ExcelentPurina Proplan
-Royal Canin
,Satisfaction,Shur-Gain,Sportmix
-Star Pro

Jos radim i stvar koju svi kazu da nevalja ali kada nekuham i cuke nece jsti samo granule mjesam to njim asa konzervom i to najobicnom ceskom koja se zove rex. tu moji psi obozavaju i jako meni uzasno smrdi :- )))
arma
PROBLEM OKO ISHRANE PSA NAJVISE ZAVISI OD VLASNIKA. NA TRZISTU IMA JAKO VELIKI IZBOR HRANE,ALI
JE VLASNIK TAJ KOJI BIRA STA CE MU PAS JESTI I KOJIM KVALITETOM GA HRANITI. JA LICNO MOM PSU DAJEM GRANULE I KONZERVU, A KUVANI OBROK JEDANPUT U 15 DANA. KOSKE/TELECE/ JEDNOM U MESEC DANA.
SUVA HRANA SADRZI SVE STO JE PSU POTREBNO.
TACNO JE DA SU R.CANIN,EUKANUBA,B.KRONEN NAJ KVALITETNIJI KOD NAS/ALI SU I PRESKUPI/
SVOG PSA NIKADA NE BIH HRANIO CHAPPIJEM,DARLINGOM, PEDIGREOM ,FRISKISOM.
U SVOM PET SHOPU PRODAJEM SVU TU HRANU IZ RAZLOGA STO NEKI VLASNICI NEMAJU PARA DA LjUBIMCA HRANE KVALITETNIJOM HRANOM.
ALI MNOGIMA SAVETUJEM DA UZMU NEKU DRUGU HRANU ISTOG KVALITETA ALI OD DRUGOG PROIZVODjACA.
SVOJU KUJU ZLATNOG RETRIVERA HRANIM ISKLjUCIVO SA CIBAU HRANOM KOJA JE PREMIJUM KVALITETA,ZA ONE KOJIMA JE SKUPA PREPORUCUJEM ECOPET ILI FUN DOG,BOSH,PURINU PRO PLAN.BEZ OBZIRA STO DRZIM PET SHOP MENI JE ISHRANA PSA I NACIN ISHRANE BITNIJI OD PRODAJE HRANE.NIJE SVAKI PAS ISTI I NETREBA SLUSATI KOMSIJU SA CIME ON HRANI PSA,NEGO VI TREBA DA NADjETE STA ON VOLI I KOJE GRANULE MU ODGOVARAJU.
SMESNO JE DA PSA OD 1 god. HRANITE CHAPPIJEM ILI DARLINGOM,A SA TIM SE CESTO SUSRECEM.

kuvar
lana
Ja sam najzadovoljnija bila sa purinom, odnosno moj pas. Jednom sam mu kupila eukanubu, i pas mi je smrsao, jedva ju je jeo i sve u svemu, samo mu je skodila. Sad trenutno jede pedigre, iako ne bas rado. Ipak vise voli kuhanu hranu.
Zato bih voljela da mi date "recept", za dobru kuhanu hranu.
Cula sam da je govedina dobra, pa sam pitala u par mesnica, i naravno niko ne nabavlja to meso. Da li je istina da je to meso dobro za pse?
Lea
Meni je vlasnik pet shop-a gde kupujem rekao da je najbolja hrana za pse kod nas BENTO CRONEN, a da royal canin i eucanuba nisu tako dobre kao sto mi mislimo, jer se razlikuje za istocnoevropsko trziste, od one koja se prodaje na zapadu. mad.gif Ne znam da li je to istina.
mmm
uvjek me cudi sta su ljudi u mogucnosti izmisleti. CEsto cujem savjete u kosmetici, hrani i nekada mi se stavrno dize kosa na glavi.
Bento je veoma losa hrana koja sadrzi soju. samo pogledaj na paket koliko procenata se biljne extrakte i to je to.
Eukanuba, royal kanin, purina su jedni od najlepsih hraha ali nazalost su veoma skupi i to je problem zasto se traze druge vrste hrane. naravno ne svakom psu mogu odgovarati. Znam kuju koja pojede nekoliko granula eukanube i dobiva odmah proliv. Ipak to su dosta rjetki stavri.

U ceskoj se sad puno prica za hranu ANF, Mastery kao da su to izuzetne hrane pravljene sto posto od mesa. Ali ko zna.

Ja ako nisam bas dobra sa parama kupujem Acana ili K9 koja je dosta kvalitetna psum odgovara i je puno jeftinija.
Tinaya
Sony-a hranim isključivo kuhanom hranom. To mu je glavni obrok. Uz to dobije i dehidrate ANF (janjetina). Od dehidrata (Hill's, Royal) koje je do sada jeo, ANF mu najbolje odgovara. Ako koji put ne stignem mu skuhati (rijetko, ali dogodi se) onda dobije Cezar da dehidratom pomiješano. Uvijek imam 1-2 Cezara u rezervi. tongue.gif
Jasmina Tomic
Na osnovu mog iskustva BENTO KRONEN je najbolja hrana. Imamo zenku engleskog buldoga i hranili smo je i sa Royal Canin, Eucanuba, Pedigree, Purina ali Bento Kronen se pokazala najboljom. Trenutno zivimo u Belgiji, tako da ne znam da li se kvalitet hrane razlikuje od zemlje do zemlje. Ukoliko ova hrana ne bude istog kvaliteta na nasem trzistu kada se vratimo u Beograd, narucicu iz Belgije. Na kesi iz koje je hranimo nema podataka o soji.
angel
Ja sam svoju kucu hranila hranom Happy dog i meni se pokazala odlična.Često sam preko hrane sipala u zdjelicu ,ako je ostalo malo nečega od ručka što nije slano niti masno
Black Devil
djavo

Moj savet: Dobra hrana? Sto ljudi sto cudi!, tako i sa psima ja mislim da je u raznovrnosti ishrane pun pogodak.
Pas treba da jede ono sto mu se da, jer on ima poverenje u vas u ono sta mu dajete. Na svakom dzaku postoji tabela sa deklaracijom i odnosima masti i proteina, tu je kjuc. Po meni savetujem uz tu primenu i lagodnost suve hrane psima treba davati i odredjenu kolivinu celuloze, radi lakseg varenja. Zamislite da mi svi samo jedemo suvo meso, lep je ukus ali peti dan bi trazili i bar malo pirea ili pomfrit, blitvu ili zelenu salatu. Nikada ne mesajte suvu hranu cak ni od istog proizvodjaca, u suvu hranu obavezno dodajte supu od kostiju i malo suvog hleba i u pauzama izmedju obroka nije lose dati jednom sedmicno govedju kost (ne kuvanu).
arnela
O ovoj temi se može jako puno diskutovati, ali ja lično mislim i ne znam da li ćete se složiti sa mnom, da najbolje po napredovanju Vašeg psa možete vidjeti koja je hrana dobra, jer ne odgovara svim psima ista vrsta hrane.

Postavit ću maziv teme ISHRANA PSA o čemu sam pisala i na drugom FORUMU i možda tu mnogi od Vas uspiju nešto pronaći i za svog ljubimca.
happy gang
Kod mene se najbolje pokazao Farminin-Cibau proizvodni program.
Royal Cannin se,takodje,pokazao kao dobar.

Puno pozdrava
Sandra i njena banda sreeeeecnih erdela
cheer cheer cheer
sneza
Dali mogu da dobijem obrazlozenje u vezi ne-kvaliteta Pedigrea?
Ja sam od onih kojima je ta hrana toplo preporucena i uzela sam ni manje ni vise nego ceo dzak za moje stene?
Pozdrav!
arnela
Po svom psu ćeš najbolje primjetiti koja mu hrana odgovara. Ne prihvata svaki pas isto sve vrste hrane.

Recimo nekima ne odgovara Eukanuba ili Bosch.

Ja svoju Astricu hranim sa Pedigree hranom za odrasle pse i mogu Vam reći da izvrsno napreduje. Mnogi kada je vide pitaju se čime je hranim. Pored Pedigree hrane joj dajem i Brasa hranu. To je hrana Češke proizvodnje, koja mi se također pokazala dobrom.

Prema tome to ćeš najbolje vidjeti po napredovanju tvoga psa, po njegovoj dlaci i mnogim drugim, jednostavno se primjeti!
mmm
Hrana za pse je alfa i omega. Ovde se niko nikada neslozi jer je to isto kao sa psecom kosmetikom.

Na obicnim kucnim ljubimcima neces bas puno raspoznati kvalitet hrane i prosecna hrana ti moze odgovarati.
Zavisi st aod hrane ocekivas sjajnu dlaku, nemrsavog psa itd.

Ono kada ali na hranu imave veliko ocekivanje imas psa koje su radni psi, psi na treke ili stence problematicnih pasmina tek tada vidis dali hrana je dobra ili ne.

Naprimjer moji jorkii su vec godinama na eukanubi i ja sam zadovolna. Sa hrtovima bilo puno teze naci hranu.
Ja zivim u gradu i tamo obavezno kupim izmete za mojim psima i to je jako vazno. Ijako mi j eto gadno moram videti konzistenciju, miris, velicinu to je vec prvi faktor dali je hrana dobra.

Izmet bi trebao biti sto manji, bez velkog smrada, ne puno tvrd ali ne mekan

Kada idemo na trke pas izgubi puno energie i preko taj gubitak energije mora biti stalno jak ni predebel ni premrsav. Po puno hrana psova tezina varira.

Dlaka mora biti sjajna, cvrsta ne puno leteca.

Kvalitet hrane s epozna i po starosti psa. Ako se molos dozivi 14 godina i je u top formi odmah me zanima kako je hranjen jer to znaci THE BEST FOOD.

Jako vazne su vrece od hrane. Naravno vam nikd enenpisu d aj ehrana puna suje ili da su tamo ostatke iz fabrike koja pravi kekse /friskees psima s ejako dopada za to/

Pise ali toliko i toliko procenat biljnog sadrzaja /soja/, procenta ostalo /bas ostatke keksa/ to su sve jako vazne sadrzaje.Trenutno postoji samo jedina suha hran koja j epravljena od mesa i svi strucnjaci kazu da je najbolja i to je ANF.
Odmah vam mogu reci da hran moze biti vrhunska lai moji psi nju nejedu nema te sance. tako d anisam imala ni priliku nju pratiti dali je dobra.

Uglavnom hranu svog ljubimca nemojte podcenjivati.

PS: velika je razlika u vrecam u drzavama je to isto kao coca cola. Drugi okus u ceskoj, bosni ili francuzkoj.
Tako je s ahranom jednom smo pravili test kupili eukanubu u bosni, u njemeckoj i spanskoj ne samo boja, miris bili razlicite ali psi nesto uopste nisu jteli ni pomirisati.
arnela
U potpunosti se slažem sa ovim što je Lucia rekla, a pogotovo sa tim da proizvođači ne samo hrane za pse već i druge vrste namirnica, prave proizvode različite kvalitete za različite države.

Neke od ovih razlika su opravdane i zavise od zakona za uvoz prehrambenih namirnica - Pravilnika o kvaliteti, jer neke države imaju zakonom zabranjeno dodavanje nekih aditiva u hranu, dok druge to pak odobravaju. Ali većina razlika nije opravdana što je i očigledno.
Harmatan Afghans@Greyhounds
Slazem se sa Luciom,da pravi izbor hrane,kozmetike i multivitaminski preparati, prave psa prvenstveno zdravog,negovanog ...To vam isto dode kao ljudska kozmetika,preparati i ishrana.
Po mome misljenju,najbolje je da probate sto vas pas/macka zeli da jede.Sa mackama mislim da je lakse jer su probirljivije i kad se odluce za jedan tip hrane to praktikuju do kraja zivota.(Bar tako rade moje macke).
Sto se tice pasa,kod nas(Makedonija) od pre nekoliko godina izbor hrane svodio se na Royal i Pedigree.
Svog prvog hrta hranili smo Royalom,bili smo zadovoljni,ali njemu licno od kad je dosla Eukanuba kod nas vise odgovara.On je sklon povecavanja kilaze,sto Eukanuba Performance to nedozvoljava.Drugom muzjaku,odgovara Purina Pro Plan Losos,odlicno deluje na dlaku,kozu i pigmentaciju.Kako je skoro svetlo krem boje,za njega to je pravi izbor.Nas treci hrt-zenka,jela je kao stene proplan puppy,a sad eukanubu,obe hrane joj odgovaraju.
Ja im obavezno sa dehidriranom hranom dodajem mesa,pirinca,sargarepu,spanac,persun,luk...
Svako treba da nade svoju formulu,sam ce pas da pokaze sta odgovara. najvaznije je da pas voli da jede to sto mu dajete i ima vidljive rezultate.
arnela
Ja lično mislim da nije loše miješati granuliranu hranu za pse sa kuhanom domaćom hranom.

Vidim da si naveo da daješ psu LUK!!!

Ja sam ga isto u početku davala dok nisam došla do informacije da je luk štetan za psa!!!

Prvo mi je to rekla prijateljica, a potom sam taj podatak našla i u literaturi!!!

Crni i bijeli luk sirov, kuhan ili u prahu, sadrži sulfokside i disulfide koji mogu da oštete krvne ćelije i izazovu anemiju. Bijeli luk je ipak, manje toksičan od crnog.
Harmatan Afghans@Greyhounds
Obicno dodajem beli luk,ali ne praktikujem to svaki dan,jednom nedeljno od jedan do dva cesnja.Izvadim iz lonca i obrok podelim trojci uz dehidriranu hranu,da zapazim balans hranljivosti.Ja sam po americkim casopisima citala,a i savetovali su me neki tamosnji odgajivaci da dajem beliog luka jer je to na neki nacin prirodna zastita od vanjskih gamadi. Ja mislim da sve sto je preterano,nevalja,umerenim doziranjem svega daje najbolje rezultate.
Ja kuvam odvojeno za pse,ne ono sto mi jedemo,osobeno pazim na izbor piletine zbog hormona-kad je to na meni.
Svaki pas voli meso,zato je lepo da mu se to zadovoljstvo pruzi.
arnela
I ja sam dolazila do podataka da bijeli luk ima uticaja na vanjske parazite!!!

Mada ga ne dajem psu u hranu zbog njegove toksičnosti!!!

Mnoge naučne teorije se ne slažu!!!

Evo recimo za krompir. Godinama se govorilo da je krompir za psa štetan i da ga ne treba davati i da ga psi ne vare, a mnogi uzgajivači ga daju psima, čak što više govore da je jako koristan u njihovoj ishrani.

Pa neka sada čovjek bude pametan!!!
lana
Ja sam se vratila na Purinu. Ipak najradije jede tu hranu. Vec sam govorila da je jeo i Eukanubu, ali se pokazala kao strasno losa, po njega. Nerado ju je jeo, oslabio je i odmah sam odustala sam od nje. Dok nisam opet pronasla Purinu, hranila sam ga Pedigreom.
Moram naglasiti, da moj pas jede granuliranu hranu, samo kad mora. Odnosno, ako ima nesto iz domace kuhinje, a ja smatram da je dobro za njega, i naravno ako on hoce to da jede, to mu bude glavni obrok. Pored ima posudu sa granuliranom hranom, pa bira (to vas ceka kad razmazite svog ljubimca).
Nekad popustim pa mu dam malo cokolade, kockicu ili dvije, posto kao i svi psi obozava slatko. Znam da to ne bih trebala raditi, ali moramo nekad popustiti. Pogledajte sta mi unosimo sve u sebe, stetno.
Jos jedna stvar me interesuje. Kako se krecu cijene hrane kod vas? Ja sam iz Banje Luke, i kod nas je vreca Purine, 20 kg, oko 40 eura, Eukanuba 20 kg je oko 50 eura, a Pedigre 15 kg oko 20-25 eura.

bird.gif animal27.gif x9 , ostali moju ljubimci
kazak
Jako sam zadovoljna sa Bewi Dog sportom- psi mi super izgledaju ,
Eukanuba se znatno iskvarila - psi su mi mrsavi na njoj
Royal Canin ima previse karotena pa je iako je SUPER hrana treba oprezno davati kod pasa sa crnom dlakom...
Pro plan je standardno sjajan...
happy dog - odlican Champion oblik ...
Jelena J.
Ja sam skoro kupila Premilovu junior hranu i mislim da je za sada pun pogodak (uz vitamine za sjaj dlake). Eukanuba mi je bila sumljiva, kao sto Kazak rece, pas mi je bio zaista mrsav dok je bio na njoj.
Jasmina Tomic
Snezo Vas je interesovalo u pogledu informacija o nekvalitetu Pedigre hrane. Evo saljem jedan tekst na engleskom jeziku od 8. marta prosle godine. U pitanju je budj koja je otkrivena u ovoj hrani u pakovanjima koja su izvezena na azijsko trziste i cija je konzumacija, na veliku nesrecu, rezultirala uginucem na stotine kucnih ljubimaca, kako se navodi u ovom clanku.

CANINE RENAL FAILURE, DOGFOOD - EAST ASIA: RECALL

Pedigree recalls dog food
----------------------------
The United States dog food maker Pedigree expanded the recall of its product from Taiwan to 9 other Asian countries on Thursday after Thailand and the Philippines also reported dogs dying from kidney failure.

The expanded recall comes one day after Pedigree inspectors found mildew on 2 kinds of ingredients for Pedigree dry dog food in its Thailand plant.

"We ordered the Thailand plant to stop production after we began to suspect that there might be a link between dogs' kidney failure and Pedigree dry food," its Taiwan distributor Eiffem Foods Taiwan said in a statement.

The voluntary recall applies to Pedigree dry dog food, Whiskas dry cat food, Pedigree Dog's Delight Ringo, Pedigree Dog's Delight Tasty Bone and Pedigree Puppy Biscuit dog treats, all made in Thailand.

The products were sold in Taiwan, South Korea, Indonesia, the Philippines, Thailand, Singapore, and Viet Nam. Kitekat dry sold in Thailand and Malaysia as well as Cesar Duo sold in Taiwan and South Korea are also to be withdrawn, the statement said. The recall also covers products in Japan and Hong Kong.

The company began recalling its dry dog food in Taiwan on 8 Mar 2004 after hundreds of dogs -- mostly puppies -- died from kidney failure. Some dog owners suspected the current batch of Pedigree -- from Thailand --might have been contaminated.

"Our investigation has not confirmed a direct link between this finding and a reported increase in renal disease among dogs in Taiwan, Thailand and the Philippines. Veterinarians have not reported such problems with cats," the statement added.

Pedigree denied the charge, but put up NT$1m to help authorities and health officials find out the cause of the dogs' deaths.

--
ProMED-mail
<promed@promedmail.org>

[Kidney failure may be the reason the animals are dying, but the initiating factor of the renal disease has not been determined. It may be an unintentional toxin -- such as ochratoxin -- that has been incorporated into the dog food. If anyone has authoritative information on the cause of the renal failure, ProMED-mail would appreciate receiving that information.
Black Devil
djavo

Uhu hu tema se po obicaju razvezla ko tetkin milje! Zivo meso! Da li postoji mogunost bolja? Pas je jednostavno pojeo meso, e da ne bude zabune ja pricam o zdravim psima! Znaci mad ili srednje vecen pas, ne pricam o bolesnim ili starim psima, mada, mada i stari psi treba da jedu dobru jagnjetinu ne puno masnu ako novcanik dozvoljava....
Katarina_KG
Da li neko ima iskustva sa Trainerom?
Italijanska hrana inace.
Lea
QUOTE(Katarina_KG @ Apr 20 2005, 01:59 PM)
Da li neko ima iskustva sa Trainerom?
Italijanska hrana inace.

Nemam iskustva sa trainer hranom za pse, ali imam sa njihovom hranom za mačke. Naime, moj mačor je imao konstantan proliv i veterinar je posle silnih pregleda zaključio da je to alergija vezana za ishranu i da moram da nađem hranu koja će mu odgovarati. Pošto on neće da jede ništa drugo osim suve hrane, krenula sam po celom gradu i i sprobala sve kvalitetnije vrste hrane koje sam našla. Trainer ga je izlečio! Odnosno, to je bila jedina vrsta od koje nije imao proliv. Jedno vreme je jeo samo nju i problemi su nestali. Prema tome, sve najbolje za njih! takoje
Vernesa
Ja imam dva mala prekrasna peseka, Mookiea i Leea. Mali mjesanci, i naravno jako mi je vazno da se stenci dobro hrane. Prije njih sam imala njihovu mamu Bubu koju smo hranili s Hillsom, i pokazao se jako dobar! takoje Slazem se s vama da cijena ne mora biti garancija za kvalitetu,ali u slucaju Hill*sa to vrijedi. Istina je da si malo tko moze kupiti Hills, ali kad vidite kvalitetu kože, dlake i zdravlje koje vaš pas ima ne želite vise nikad kupiti ništa drugo!
S obzirom da se bavim dugo godina uzgojem pasa reci cu vam da Eukanuba nije losa hrana ali malo koji pas ju zeli jesti sad.gif ako pricamo o Pedigreu ili Chapiu u Zagrebu ta hrana dobiva 1 od 5 bodova koliko je losa...natrpana je vitaminima za apetit i nije cudo da ju vasi psi pojedu kao ludi! E vazno je opredijeliti se za jednu hranu jer ucestalo mijenjanje ishrane moze dovesti do proljeva i povracanja, a isto tako je vazno da je dehidrirana tj suha hrana puno puta zdravija od konzervi: sadrzi puno vise hranjivih sastojaka i ne sadrzi konzervanse! smile.gif eto tako....sad si vi izaberite hranu za psa! takoje
sneza
Dali neko zna kako se krecu cene Bento Kronena u Srbiji?
Skabo
Ja kupujem tri vrste Bento Cronen hrane za moje pse i cene u pet shopu u kome se snabdevam su

Lamb & Rice - 290 dinara kg ili 4350 dinara dzak (53 eura)

Junior (za stenad velikih rasa)- 290 dinara kg ili 4350 dinara dzak(53 eura)

Za normalno aktivne pse - 250 dinara kg ili 3750 dzak(46 eura)

U Enub Centru na Novom Beogradu je predstavnistvo Bento Cronen
hrane i tamo je moguce kupiti hranu po povoljnijim cenama.Nisam bas sigurna da svako moze da dodje i kupi dzak hrane,ali odgaivaci
koji imaju registrovane odgaivacnice mogu.Cena je niza za nekih 20 %
Skabo
Slika namirnica koje prijaju psima i mogu da ih jedu.

Sanja
Ja sam cula da pas ne bi trebao da jede krompir, samo ne znam zasto!

Mom Amosu obicno dajem pedigree i darling, ali najvise voli domacu hranu. Posebno pilav! tongue.gif smile.gif
arnela
Ono sto ja znam o krompiru, jeste to da ga pas ne vari!!!
angel
Pas ne bi trebao da jede krompir,luk,kupus,grah...
A ono što ovaj moj baš obožava jest mrkva,jabuke...
Često sam mu takođe i preko njegove hrane prelivala malo hrane koja ostane od moga ručka,samo eto onako da dobije ukus i miris!
A pseća hrana koja se najbolje pokazala jeste Happy dog!
( mislim da sam napisala to već negdje rolleyes.gif ) thumbsup.gif tongue.gif
arnela
Ja Astricu hranim sa Brasa hranom, to je hrana Ceske proizvodnje. Pokazala mi se jako dobrom.

U granule joj svaki put ubacim nesto kao npr. ribu, zumance, mladi sir, jogurt, kuhanu hranu (fasirano meso, riza, makaroni, mrkva, karfiol, paprika....)

Pored ovoga joj dajem i voca: jabuka, kruska, banana....
steffi
Moj pas je u 7 mjesecu starosti i ja mu dajem za mlade Pedigree i dobija za kosti 1-2 puta nedjeljno Bio- minerale to mu je sada u uzrastu potrebno.
Dream
Pedigree je teško smeće od hrane i sa njom ne bi hranila ni najgoreg neprijatelja. Mislim da sam time sve rekla.
Moji psi (dva pekinezera, jedan ridgeback), jedu skoro isključivo kuhanu hranu i kao dodatak dehidrat, recimo royal canin ili canidae, holističku hranu bez konzervansa i antiboiotika. Pokazala se poprilično dobrom, a košta jednako kao i pedigre.
Redovito im dajem žumanjak (dva puta tjedno), pivski kvasac pomiješan u hranu i kosti, nekad i pseće kolačiće i slično.
Dva starija psa ne vole ni voće ni povrće, dok najmlađa pekica jede sve živo, i banane, i trešnje i jabuke, jednom je čak pojela i list salate koji je bio namijenjen hrčku.
viket
Evo sta je na meniju kod moje kujice:samo kuvano-dzigerica,piletina,kuvana jaja,ponekad makarone s mesom i sirom...Naravno uvek uspe da iskamci i malko salame...A poslastica joj je plazma keks natopljen u zeleni caj.
One konzerve je jela par puta za ovih 7 godina,a suvu hranu nece ni da pomirise,tj. onjusi.Jedino joj se donekle svidjaju oni pseci keksi,ali vise da ih vuce po stanu,sakriva medju jastuke i u saksije i ljuti se na nas kada pridjemo blize njenom keksu... tongue.gif
ielena
Mi smo mucili muku dok nam vet nije posavetovao da proba hranu Veterinarskog zavoda Subotice. Nije vestacki obojena, Bubica je obozava (sve ranije je samo mrljavila),
definitivno joj prija i nije skupa.
vildza
Ima li neko iskustva sa Josera hranom?

Razmisljam da prebacim psa ili na Bewi dog ili Joseru.

Pozdrav.
LunaLuna
Molila bih za savet!
Pre 5 dana je u nas dom stigla Rea- stene Bernskog planinskog psa. Ostenjena je 08.04. ... Preporucili su nam Pedigree Junor hranu za pse. Trenutno je time hranimo, ali sam cula i procitala da ta hrana nikako nije dobra!
Da li mi neko moze reci cime bih je trebala hraniti i koja je hrana najbolja?
isto tako me znima sta bih joj jos trebala davati osim granula?

Unapred zahvalna!
Doggyme
Pa imas puno topica na ovu temu.

Ukratko Hills i RoyaL canin su najbolje hrane kod nas na trzistu.Jesu skupe ali veoma kvalitetne i uz njih ti ne trebaju vitamini.
Mozes kuvati sargarepu,pirinac,kacamak...i davati meso,i konzerve.

eto sasvim dovoljno uz to preli jogurtom nikako mlekom.
Belveder
Mozda cu se ponoviti ali najbolja hrana koju sam testirao na svojim psima je Royal Canin. Na uzgoju legla iz kog sam stence, a bilo ih je 7, poklanjao prijateljima nakon 15 meseci. Koristio sam 5 razlicitih vrsta hrane koje su na trzistima u svetu najprodavanije.
Ne bih da omalovazavam kvalitet hrane drugih proizvodjaca, ali moram napomenuti da je jedino Royal Canin rezultirao savrsenim skeletom, fantasticnim zubalom, impozantnom dlakom i urednom stolicom mojih ljubimaca.
Solidne rezultate sam dobio sa hranom H... i hranom E..., gde sam sa hranom E... hranio 2 steneta i imao problem sa cudnim linjanjem dlake, a sa hranom H... 1 stene, problem se manifestovao losim stavom prednjih nogu,
Svi psi su od 9-15 meseci imali podjednaku fizicku aktivnost i sa hranom P... i P... pored drugih problema javljao se proliv kod pasa.

Uzgred tokom cele godine distributeri Royal Canin-a u promotivnim kampanjama uz hranu poklanjaju kvalitetnu opremu za pse i vlasnike.
16_2_26.gif
snezana1971
Dali mogu da dobijem br. telefona tvoje drugarice....interesuje me hrana....inace imam dobermanku i 5 stenaca.... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.