Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Gde Ima Da Se Kupi Dugodlako Morsko Prase?
Zivotinjsko carstvo forum > Živi svet > Male životinje
dubravka
[COLOR=purple]Pitala sam u svim shopovima u bg-u za koje znam i u Pancevu (gde zivim) i svuda isti odgovor-da nemaju,dobijali su jako retko i ne znaju kada ce i da li ce ponovo!Cak i ne znam nikog ko ima dugodlake morske prasice da pitam gde je nabavio,uspela sam jedino da nadjem one cupave.A strasno mi se svidjaju dugodlaki!!! Imam vec jednu zenkicu(kratkodlaku) staru oko 3 meseca pa sam htela da joj dovedem drugaricu da se naviknu od malena jedna na drugu. Pa ako neko zna neka mi javi!!! 36_33_6.gif
zlocka
kontaktiraj direktno uzgajivača
ili pitaj u Zoo dal će ih imat uskoro (eh sad, čujem da neki tamo nabavljaju kuniće, pa možda se mogu i prasci nabaviti)
dok su ti bebe, rijetko koji će imat dužu dlaku, ona naraste s vremenom

npr, od dečka zamorčica lolita
sa tri tjedna

i lolita sa 3mjeseca

sad joj je dlaka na guzi i duža
ona naprijed ima skroz kratku dlaku, pa mislim da ti nije to što ti tražiš, pretpostavljam da bi da i naprijed ima dugu
ne znam koliko je to pametno, jer ih moraš stalno šišat, dlaka se vuće po piljevini, čistoj i zmazanoj, puno više "srdi", češče ih moraš kupat
dubravka
Mislim da je Lolita cupavo morsko prase.Ja sam videla na netu ovu sliku i odusevila se(sa leve strane) pa trazim takvo.Juce sam ponovo bila u jednom od zoo shopova i ponovo pitala za uzgajivace,ali oni nece da kazu jer kao to je njihov izvor pa nece da odaju zbog posla(to mi naravno nisu rekli),govore mi sve nesto neodredjeno,onda sam ih smarala da ih kontaktiraju i nekako ubedila zenu da ih zove.Rekla mi je da dodjem u toku sledece nedelje da mi kaze da li imaju.Sad mi ostaje samo da se nadam(i naravno trazim po drugim mestima:)! 16_2_8[1].gif
Maja001
Kod nas nema bas mnogo dugodlakih prasica, vidjala sam "cupave" po pet shopovima.

Moj savet ti je da obavezno proveris da je prase istog pola!! Ne veruj prodavcima, ne znaju svi da odrede pol.
dubravka
I ja nisam bas strucna u odredjivanju pola,jedva sam odredila kojeg je moje,nadam se da sam naucila:) Nadam se da cu uspeti da nadjem negde da kupim...
mmm
E moja sestra zna da vidi kojeg je pola prase ali to se bas i ne moze objasniti ovako vec licno....
mmm
QUOTE(dubravka @ Nov 28 2006, 08:48 PM)
Nadam se da cu uspeti da nadjem negde da kupim...

JA sam moje prase kupila kod mene na NBG...Bila sam skoro da prodavnice (Zoo Barbus) i imaju male cupave prasice imaju negde oko mesec dana, uglavnom su trobojni (braon bela crna)

Ta prodavnica ti se nalazi se pored pijace u 44 bloku u mini "enjubu" koji se zove KULA (predzadnja stanica 45 autobusa, ili paralelno sa domom zdravlja kako god hoces ne mozes da promasis) na prvom spratu...pa ako si zainteresovana idi pa vidi....350 dun su...Pozdrav
zlocka
kako odrediti spol
http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?topic=233.0
http://www.cavyspirit.com/sexing.htm

ja sam jednom vidjela slike i nije mi bilo teško odrediti spol, nadam se da neće ni ostalima
dubravka
Hvala pogledacu ako ovde nista ne bude!Sto se tice pola sigurna sam da je zensko,videla sam skoro kod rodjaka muzijaka-razlika je ocigledna,a i slike po netu.Da li bih smela da ih stavim zajedno i ako je razlika u starosti 2meseca?
zlocka
M-Ž kombinaciju odmah prekriži
ako nabavljaš novog zamija/zamicu onda ih malo drži vani, negdje na krevetu/podu/stolu na plahti, staroj deki i sl
daj im klopati nešto fino
nek se upoznaju van gajbe
za to vrijeme gajbu dobro operi da nema mirisa
možeš i neki drugi razmještaj napraviti
kad se slože, onda ih staviš u gajbu

pazi, mogu se i potuć dok su vani, al ne brini se, sve je to normalno
samo da se ne nastavlja i da ne bude otvorenih rana
emmaboss
Eh da nas nije strefila ona bolest koja je unistila sve moje porodice zamoraca... Imala sam (verovatno jedina u zemlji) 4 zasebne krvne linije angora (dugodlakih) morskih prasica, uvoz iz Madjarske... Bili su prelepi, od cisto belih do cisto crnih, svi spektrovi boja... ALi eto sad.gif Priroda je htela drugacije, a za vakcinu ili lek niko ne zna, te u ovakvim uslovima ne mogu da se usudim u novu avantutu odgoja (tada mi je uginulo ukupno 96 zamoraca od kojih je bilo dvadesetak dugodlakih podmladaka)... R.I.P. 36_35_7.gif
dubravka
Joj,vidim ja da nigde necu naci.Svratila sam jutros do zoo shopa gde su kao trebali da zovu uzgajivaca(ako postoji uopste) da bi mi posle rekla da nije zvala,a zatim kako je zvala i rekla da im posalje ako ima sa turom koja size sutra.Strasno je neljubazna,vidim nista od toga.Potraga se nastavlja...Moj decko ide sledece nedelje u Atinu pokusace da nadje tamo ali jedino da ga svercuje preko granice,a i dug je put...Smorrrrrr! sad.gif
kamerado
thumbsup.gif nadam se da ćeš naći jednog ,,dlakavog,,
emmaboss
QUOTE(dubravka @ Dec 1 2006, 12:36 PM)
Joj,vidim ja da nigde necu naci.Svratila sam jutros do zoo shopa gde su kao trebali da zovu uzgajivaca(ako postoji uopste) da bi mi posle rekla da nije zvala,a zatim kako je zvala i rekla da im posalje ako ima sa turom koja size sutra.Strasno je neljubazna,vidim nista od toga.Potraga se nastavlja...Moj decko ide sledece nedelje u Atinu pokusace da nadje tamo ali jedino da ga svercuje preko granice,a i dug je put...Smorrrrrr! sad.gif

U Segedinu imas, to je 100%, i ja sam svoje maticne porodice "gradila" odatle...
dubravka
Emmaboss gde si???Javi mi se na pm!!!
mmm
QUOTE(dubravka @ Dec 1 2006, 11:36 AM)

Ne znam odakle si ali kod mene na Novom Beogradu u 2 prdavnice ima angorskih (dugodlakih) morskih prasica...ja sam tamo kupila moje prase!
dubravka
U Atini se mogu poruciti ali stizu tek krajem decembra,kostaju 30 evra tamo,tako da je to propalo. sad.gif
dubravka
Ivana,tek sam sad uspela da vidim tvoju poruku nesto nije htelo da mi prikaze 2. stranicu.Verovatno cu vec sutra otici da kupim,nisam daleko zivim u Pancevu. thumbsup.gif
kath
moja Plavusa (valjda dugodlaka, a mozda i cupava, zaista vec ne znam), kupljena je u NS prosle godine. Bila je 1000din, ostali su bili po 100din. Imala je oko mesec dana kad sam je dobila, a pre neki dan smo joj slavili prvi rodjendan smile.gif
dubravka
Kupila sam danas na nbg jos jedno prasence,cupavo je a nadam se da ce biti i dugodlako smile.gif.
Dobile su i imena Lili(staro je napokon dobilo ime) i Lusi
Evo slicica sa njihovog upoznavanja,dobro je proslo mada cu ih drzati jos neko vreme odvojene dok ih obe ne okupam jer se malo plasim da ih spajam zbog ranijeg iskustva sa koznim bolestima.
p.s. Ivana poznata si u pet shopu biggrin.gif
dubravka
evo jos jedne slicice!
dubravka
oops.gif!
Poppaea
Ja nadjoh dugodlako sasvim slucajno u zoo vrtu, nije se videlo da ce biti takva dok je bila mala. Mada mozda nije dugodlaka, mozda je samo silky biggrin.gif Sad imam jos jedno prase koje nije ni jedno ni drugo, ali o njemu na nekoj drugoj temi.
Ovo je Cufta biggrin.gif Retko lepo prase, rekla bih to i da nisam pristrasna smile.gif

Kupanjac (samo kad se mora)

a evo i kad je bila bas mala

[img]http://img.photobucket.com/albums/v209/DoubleFire86/DSCF0472_resize.jpg[/img]
Maja001
preslatka je rolleyes.gif

Za sve koji bi hteli dugodlako morsko prase u Bg-u, u pet shopu Royal, u 29 novembra (preko puta restorana Orao) ima lepih dugodlakih prasica. Jos su mali, pa im ni dlaka nije tako duga, ali ce sigurno biti cupavci kad porastu.
sanja&juca
rolleyes.gif Dugodlaki prasici su extra ,ja sam pocetkom godine isto trazila da kupim ali nisam nigde mogla da nadjem osim na internetu... sad.gif Odlucila sam da kupim ono sa srednjom duzinom koji se nalaze u vecem broju pet shopova i vrlo sam zadovoljna...A sto se tice prodavaca imala sam slicna iskustva nece da kazu odgaivaca i slicno...Ma bino je samo da je zdravo ,svi oni su extra! msn-wink.gif
ikac
Jao,stvarno su lepsi dugodlaki,moje je obicno,ali ga obozavam.Prave maze i slatkisi... rolleyes.gif
ikac
I ja sam iz Panceva,i ovde kod nas u zoo shopovima uopste ne paze na te slatke zivotinjice kako treba,niti ima neki izbor...
Poppaea
Jedno brzo pitanje biggrin.gif Kako vi svojim prasicima cistite ono mesto gde im je rep (koji nemaju)? biggrin.gif Mislim da je Packu vreme za to (vec je ocigledno) a citala sam da se cisti 3% hidrogenom, jel to tacno? smile.gif
uglji
Ja imam devojcicu, tako da nemam problema sa tim, ali mislim da cesto moraju da rade i makaze, jer ne moze da se ocisti lepo biggrin.gif
Poppaea
Mislim da ne mislimo na isto cim spominjes makaze.
Happy Guinea Pig
Dubravka i ti zivis u Pancevu ? U kom ti pet shopu kupujes hranu ? 36_22_18.gif
Happy Guinea Pig
Dubrovka ti si iz Panceva,ja jesam. Gde ti kupujes hranu ? U kom pet shopu ? 36_22_18.gif
Sloba
QUOTE(Maja001 @ Aug 6 2007, 08:13 PM)
preslatka je rolleyes.gif

Za sve koji bi hteli dugodlako morsko prase u Bg-u, u pet shopu Royal, u 29 novembra (preko puta restorana Orao) ima lepih dugodlakih prasica. Jos su mali, pa im ni dlaka nije tako duga, ali ce sigurno biti cupavci kad porastu.

Da li mozda znas njihov broj telefona ili da li ih jos imaju...? Interesuju me dugodlaki prasici, ali ne bih da idem za BG bezveze, pa bih predhodno da proverim da li ih imaju!?

Hvala
Maja001
nemam njihov telefon, mozda da probas preko 988? ulica 29 novembra, pet shop Royal, pa ce mozda znati telefon...
ikac
Ja sam kupila svog Cupka u Royalu,uvek imas cupavih,ali nema dugodlakih...
petra BG
Koja je razlika izmedju cupavih i dugodlakih? Jel i jedni i drugi moraju da se cesljaju? Koliko ima opada dlaka?
IgorV
Bio sam do Royala i radnja je srushena (bukwalno ostao je samo znak...) ko da je neko buldozherom ushetao u radnju....

Gde josh mogu da se oni kupe u Bg-u ?
ikac
Nije srusen,tj jeste srusen stari Royal,samo da si malo napred otisao,preko puta picerije Orao,na uglu.Tamo imas uvek cupavih prasica...
petra BG
U Royalu trenutno nema morskih prasica ni hrcaka ni drugih malih zivotinjica. Kazu da ce dobiti sredinom sledece nedelje, da se ne cimate dzabe sad.
LeGi
Dugodlaki ima u N.S. na novo naselju u jednoj malo radnjici
losmi200
Fazon je sto svi pricate o tome gde ima de se kupe chupavi, a njih ima de god odes....

Fazon je u tome sto se traze DUGOGLAKI prasici, znaci ne cupavi nego dugoglaki, razlika je velika.

Evo slike jednog gudoglakog
Poppaea
lako se prepoznaju dok su jos mali, uzmite u zooloskom ako vam je usput. Ja tamo uzeh bas dugodlako i preslatko smile.gif
Em vas ne deru kao u pet shopovima (250din je bilo pre 6 meseci) em znaju da odrede pol.
losmi200
Koja glupost ne moze da se Edituje svoja poruka :S
Vidim da slike nema pa evo da je opet postavim da vidite razliku izmedju dugoglakog i chupavog.

@Poppaea

Mislis na Zoo vrt u BGu ili :S ?
petra BG
U Zoo vrt me ni topom ne bi naterali da udjem... A jos i pare da im ostavljam... Ni u snu! mad.gif
dubravka
ja sam bila obisla sve pet shopove u bg-u za koje sam znala da bih pronasla dugodlako,ali uzalud(u zoo vrtu ih nema sem ako se nekome bas ne posreci)!cupavih ima svuda i njih nije problem naci...
mislim da ima dugodlakih u ns-u,videla sam u spensu za vikend da imaju i cupave zeke! smile.gif
losmi200
Ja sam na spensu kupio svoje cupavo prase, a za dugoglake sam ih pitao i rekli su da nikada nisu dobijali, a i da ne veruju da ce ih dobijati...

Cupavih imaju uvek, ali dugoglakih....bar koliko ja znam, a iz NSa sam nemaju.
losmi200
Ja sam na spensu kupio svoje cupavo prase, a za dugoglake sam ih pitao i rekli su da nikada nisu dobijali, a i da ne veruju da ce ih dobijati...

Cupavih imaju uvek, ali dugoglakih....bar koliko ja znam, a iz NSa sam nemaju.
Poppaea
QUOTE(petra BG @ Jan 12 2008, 06:43 PM)
U Zoo vrt me ni topom ne bi naterali da udjem... A jos i pare da im ostavljam... Ni u snu! mad.gif

razmisljaj o tome na ovaj nacin - oslobadjas bede zivotinje koje tamo kupis laugh.gif
dubravka
u ns-u ima sigurno dugodlakih,keth sa foruma je tamo kupila samo ne znam u kojoj prodavnici!
petra BG
Da napisem za one koje zanima-u Royalu trenutno imaju 3 praseta-2 cupava i jedno obicno, kazu da su stari oko 4 meseca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.