Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vas Kavez Za Papagaja
Zivotinjsko carstvo forum > Ptice > Papagaji, kanarinci, zebe,...
bozana
Koju hranu dajete papagaju, kakve igracke ima i drugo mozete napisati u ovom topicu. Po mogucnosti mozete staviti i sliku kaveza.
KatPaws
Hrana zavisi od vrste papagaja. Tigrce uglavnom jedu proso, ljusteni ovas, moze da im se stavi u tu mesavinu i malo svetlog semena, i naravno bar (one grancice). Veci papagaji jedu isto to uz dodatak suncokreta. Ja mojima dajem jos i jabuku povremeno i zelenu salatu (al ne cesto, jer od nje mogu da dobiju i proliv).

Evo slike jednog od mojih kaveza. U kavezu su dve rozele i kozica, na kavezu je braonouhi koji je inace u drugom kavezu (za kaznu jer se svadjao sa ovom trojkom pa sam morala da ga odvojim). Osim njih imam jos dve tigrice i fishera+personatu bird.gif bird.gif
bozana
Mozes li da slikas kavez sa tigricama, posto cu uskoro da kupim???
A da li dajete tigricam nesto kao nalepljen proso na grancicu (lici na lizalicu) okaci mu se na kavez i on to jede. Koki nije hteo to da jede, ne znam zasto???

Ne mogu da okacim sliku mog kaveza jer jos nije namontiran.
bozana
Kupila sam tigricu (muzjaka) zelene boje. Uplasio se jer zivi u novom kavezu. Uskoro cu da vam okacim sliku da vidite kavez i mog papagaja! Zove se Kiki.
velja
QUOTE(KatPaws @ Mar 9 2006, 08:59 PM)
Hrana zavisi od vrste papagaja. Tigrce uglavnom jedu proso, ljusteni ovas, moze da im se stavi u tu mesavinu i malo svetlog semena, i naravno bar (one grancice). Veci papagaji jedu isto to uz dodatak suncokreta. Ja mojima dajem jos i jabuku povremeno i zelenu salatu (al ne cesto, jer od nje mogu da dobiju i proliv).

Evo slike jednog od mojih kaveza. U kavezu su dve rozele i kozica, na kavezu je braonouhi koji je inace u drugom kavezu (za kaznu jer se svadjao sa ovom trojkom pa sam morala da ga odvojim). Osim njih imam jos dve tigrice i fishera+personatu  bird.gif  bird.gif

I bre ovo dvospratni apartman!!! bird.gif !
Nego gde kupujes kaveze?M
eni za zebe treba jedan kavez takvog oblika prostog bez onih filozofija sa "krovovima"...vaznije mi je da pticice imaju vise prostora...
bozana
Kupila sam jos jednog papagaja (muzlak Kica oko 6 meseci i zenka Kiki oko 2 meseca) polako pocinju da se igraju...U pocetku nisu hteli ni da jedu a sada hoceju. Kad da pocnem da ih pustam da lete, jos nemaju kondiciju??? rolleyes.gif
KatPaws
QUOTE(velja @ Mar 11 2006, 05:53 PM)
Nego gde kupujes kaveze? Meni za zebe treba jedan kavez takvog oblika prostog bez onih filozofija sa "krovovima"...vaznije mi je da pticice imaju vise prostora...

Ovaj kavez imam vec skoro desetak godina pa stvarno ne znam da ti kazem gde sad ima da se kupi nesto slicno. Uostalom, razmak zica na ovom kavezu je presirok za zebe. U krajnjem slucaju ako ne nadjes gotov kavez, mozes da napravis i sam (ako umes) vecu volijeru od one okaste zice sto se kupuje na metar.
Ancic
Moj Sofronije ima kavez srednje velicine,sa ljubicastom ljuljaskicom,plavom pojilicom,plavim camcetom i plavim odgedalcem koga neizmerno obozava.Vec sam ranije prilozila kako se igram sa njim. icon_hippi.gif
zlocka
moji papagaji imaju ovakav kavez H47.5 W59 D32
stavila sam im grane unutra umjesto plastičnih prečkica

Missy
Kod nas je ponuda kaveza mozda OK po izgledu ali po kvalitetu i materijalu .....? Farba se brzo pocne ljustiti (otrovno za ptice), kao i plastifikacija (takodje otrovno) i onda bi morali da kavez ponovo prefarbate specijalnim bojama ili da ga date na plastificiranje. Niklovani kavezi su dobri ali samo ako je kvalitetno uradjen (imam jedan skoro 30 godina i izgleda apsolutno ko nov). Pocinkovana zica ne rdja ali posle godina provedenih u takvom kavezu vas papagaj moze uneti dovoljnu kolicinu cinka da se ozbiljno razboli ili cak ugine.
Ipak postoji i potpuno bezbedan materijal ali kod nas se takvi kavezi ne prodaju. To je prohrom. Kako sam ja dobila velikog papagaja zelela sam da mu obezbedim potpuno sigurnu sredinu za zivot i decko i ja smo napravili prohromski kavez dimenzija 70x50x125 (150).
Od opreme za kavez drvene precke su najbolje i to po mogucstvu prirodne grane (od sigurnog drveta, ja koristim lesku). Igracke bi trebale da su OBAVEZNE jer stimulisu vase pticice tako da su i psihicki zadovoljene.
U mom kavezu su posude za hranu i vodu prohromske i fiksiraju se srafom (veliki papagaji vole da se igraju sa svime sto nije fino pricvrsceno).
Sto se hrane tice ona nesme biti samo semenje, vec obavezno i sveze voce i povrce. A po meni najbolja marka je Prestige (Premium) i ja to dajem i mom papagaju i cincili (svakom odgovarajucu vrstu). I naravno proklijalo semenje, koje je pravi koktel hranjivih sastojaka, vitamina, amino kiselina, enzima...

Evo kako izgleda kavez koji smo napravili. Cela gornja kupola se otvara i tu se postavlja stajalica i tada kavez ima visinu oko 170 cm.
Kozlov
Missy, kavez je extra! Ja vec izvesno vreme planiram da napravim/narucim jedan veliki prohromski kavez za moje zebe pa me zanimaju detalji - gde si nabavila materijal, koliko to sve kosta, ko vam je sekao i krivio one profile (ako dobro vidim), ko je punktovao zicu...?
Missy
Kavez je pravljen u radionici ujaka mog decka tako da nas koriscenje radionice nije nista kostalo. Tu je sve odradjeno, savijanje kutija, busenje, varenje. Kako nismo mogli da nabavimo jaci punkt aparat (onaj koji smo imali nije mogao da spaja zicu od 3 mm) pa je zica provlacena kroz kutiju, a ostatak je varen argonom (mislim elektro uz argon). Prohrom je 304 (kiselo otporan) i kupljen je od neke firme cijeg se imena trenutno ne secam ali mozes recimo da pogledas u JEEP-u. Ukupno ima 30m kutija (sirina 12mm debljina zida 1mm) i 150m zice od 3mm i kostalo nas je 15 000 materijal.
Sve smo uradili decko i ja, trajalo je oko mesec dana (radili smo svaki dan od 6-11 popodne) i potrosili smo gomilu zivaca. Prohrom nije bas zahvalan za rad ali je najbolja opcija za moju Missy, najzdravije je i prakticno je vecan. A i lepo izgleda!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.