Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Caplje
Zivotinjsko carstvo forum > Ptice > Fotografije ptica
Pages: 1, 2, 3, 4
KatPaws
siva caplja
KatPaws
...
crnamrlja
poslednja serija je odlicna!
pike
gak sa bare
pike
...
KatPaws
...
KatPaws
...
KatPaws
...
KatPaws
mrka caplja
KatPaws
gak
KatPaws
...
KatPaws
Capljica
KatPaws
i jos jedna kao slag na tortu (full frame - samo resize) tongue.gif
MFSara
thumbsup.gif thumbsup.gif
KatPaws
Mala bela caplja na Dunavu (Zemunski kej).. slikano pre par dana.

(nazalost bilo je rano jutro pa je sunce bilo sa pogresne strane za fotkanje... nikako da uhvatim da slikam ovu caplju po suncanom danu... ako ponesem aparat nje nigde nema, ili je oblacno... ako zaboravim aparat onda je vidim i sija sunce... neverovatno! Ovo me podesca nesto na Marfijev zakon laugh.gif )
KatPaws
danas... ponela aparat = caplja + oblacno + kisa laugh.gif
KatPaws
jos jedna fotka male bele kako graciozno gacka po plicaku smile.gif
crnamrlja
kako su samo lepe....
MFSara
i plus dve prlepe fotografije.
milanche
Lepa gazetta. Nema sta, bas je pozirala. Izgleda da su ove "gradske" ptice mnogo pitomije od onih "ruralnih".
KatPaws
QUOTE(milanche @ Aug 26 2006, 05:33 PM)
Lepa gazetta. Nema sta, bas je pozirala. Izgleda da su ove "gradske" ptice mnogo pitomije od onih "ruralnih".

Jeste, prava je lepotica. Uvek mi ulepsa dan kad je vidim na keju. A da, gradskim pticama je definitivno mnogo lakse prici blize, to sam konstatovala jos pre par meseci prilikom fotkanja onih kormorana. Manje se plase ljudi. Danas sam nasla "spavaliste" gakova na konjskoj adi.. to cu obavezno da odem da fotkam kad bude malo lepsi dan.
KatPaws
Evo i dve fotke od danas... vesela druzina sa keja... videla sam cak cetiri male bele! smile.gif
(steta sto je bilo opet oblacno, al uhvaticu ih valjda jednog dana i kad bude suncano)
KatPaws
... smile.gif
KatPaws
...
KatPaws
...
Kozlov
Kašičar, Platalea leucorodia, iz Zoo Vrta
KatPaws
e imam i ja jednu kasikaru iz vrta...
KatPaws
evo i jedan gak u letu... gak-jet tongue.gif
milanche
Ova poslednja P. leucorodia izgleda neverovatno "prirodno", t.j. u prirodnom ambijentu! Fotka je savrsena, posebno za knjige i postere.

A i ostale su jako dobre.
KatPaws
Evo jedno zanimljivo poredjenje kolika je mala bela caplja u odnosu na veliku belu...
KatPaws
velika bela sredjuje perje (ili je udarila struja laugh.gif )
KatPaws
...
KatPaws
...
KatPaws
...
crnamrlja
poslednja je izuzetno lepa fotografija

[mada ovo dvojako prelamanje vode na prvi pogled izgleda kao neuspelo PS igranje smile.gif...]
KatPaws
Da, voda stvarno izgleda cudno, al nisam se igrala u ps... ni nemam taj dodatak za pravljenje refleksije. Evo kako izgleda slika nastala par sekundi pre te gore, samo horizontalan kadar (onda mi sinulo da bi vertikalan bio mnogo bolji). Ovo je samo resize, nista crop, i ostavljen exif.
KatPaws
jedna od danas... kako mi krivo sto nije bila blize, i sto jos uvek fotkam sa starim aparatom... 16_3_119[1].gif
crnamrlja
poza za 10-ku !

a stici ce i ona bela cevka... thumbsup.gif sacekace caplja...
pike
evo par caplji sa bare.
pike
...steta sto je bilo podne pa su malo "pregorele"
KatPaws
velika siva blink.gif
KatPaws
dobri bataci laugh.gif salu na stranu, meni su caplje stvarno lepe 'tice
crnamrlja
Surcin, danas, D200+Sigma_50-500+Hama_monopod+krpelji

MFSara
Gorane ,slika je božanstvene. thumbsup.gif Lepe su i ove prethodne,ali ova poslednja je neverovatno lepa.
KatPaws
kasikare
KatPaws
a evo i par sivih na gnezdu... slikano jos pre tri nedelje, tek se sad setih da ih dodam ovde
milanche
Vidi se koje su Kacine omiljene ptice - caplje svakako! Ove kasikare (pravilnije kashichari) su vrlo retke ptice i njima treba posvetiti posebnu paznju. Dakle, ako ste ih bilo gde posmatrali (a lako se razlikuju od drugih ptica) napisite koju rec ovde na forumu.
VladaM
Evo dodatak brojanju caplji, t.j., uocio sam jednu u Nemackoj smile.gif
Salu na stranu, danas sam isao do aerodroma u Frankfurtu,
postoji sjajno mesto za slikanje aviona (jedino sto su se svio nesto "navukli" na belo, a ja sa svojom Sigmicom 70-300.)
Kako god, slikao tako avione, kad vidim leti nesto cudno, kao da je caplja:

Slikano je iznad same poletno-sletne staze (citaj pista).

Bio je jos jedan par, mislim da su vetruske, imam fotku jedne od njih sa plenom, medjutim, zaista je bilo daleko, a i ovaj racunar ovde mi je zivi r******, pokusacu kasnije da postavim.

U svakom slucaju, odusevio sam se.

Pozdrav svima,

Vlada
KatPaws
Vlado, ja sam oduvek govorila da su caplje ko jumbo-jet-ovi, pa nije ni cudo sto moraju da koriste aerodrom laugh.gif

Evo jedna od danasnje posete Surcinu. Prosli put kad sam bila (pre mesec i par dana) drvece je tek pocelo da lista, caplje su se tek udvarale i svijale gnezda, a sad je vec sve toliko ozelenelo da se nista od lisca ne vidi. O koprivama visokim citav metar necu nista ni da pricam... a klinci caplji su bas porasli... mnogo su smesni. smile.gif
KatPaws
evo i jedna osrednja fotka gaka u letu. Moj prvi gak ove godine. smile.gif

Bas su mi nedostajali... jedva cekam da se i ovog leta bacim na fotkanje gakova. Bas su nekako fotogenicne ptice.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.