IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vodena Kornjača
Minja11
post Nov 24 2005, 06:25 PM
Post #31

Novi član
*

Group: Član
From: Kragujevac,SCG
Member No.: 864

Ne kazem ja da oni prestanu da se svadjaju nego da vise niko nikad ne pocinje, bar ja tako mislim!!! thumbsup.gif

--------------------
I love animals!!! And people!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
TITO
post Apr 28 2006, 08:57 AM
Post #32

Novi član
*

From: Betonska Dzungla
Member No.: 1,405

Nadam se da mi Administratori i Moderatori nece zamjeriti na postiranju u ovoj temi koja je malo vec zastarijela, ali
citam ovdje da je neki "veterinar" rekao za UVB lampu "nepotrebni luksus".
Nevjerovatno ko se sve smije nazivati veterinarom.
Cinjenica da jedna kornjaca zivi 18 godina bez lampe je dokaz stvarno "jake" kornjace, i vjerovatno joj je spas bio sto je ljeti hvatala prirodne sunceve zrake.
Sto se tice "razlicitog misljenja".
Razlicito se moze misliti dali neko "voli" drzati kornjace ili ne, dali je zanimljiva zivotinja ili ne, ali o uvjetima njenim, sta treba, sta joj je skodno a sta nije, tu nema razmisljanja, vec ispitanih i dokazanih cinjenica od raznih Herpetologa iz zemalja koje se malo naprednije tim bave.
Samo zato sto je kornjaca prezivila 18 godina, nije znak da joj "nista" nefali.
Savjeti Dusana su pogresni i netocni.
Neke navedene stvari (sunka, netreba grijac, lampa itd) su cisti absurd.
A to nije niti vrijedjanje niti "moje misljenje" vec samo cinjenica.

Lijep pozdrav,
M-T

--------------------

+Quote Post
KatPaws
post Apr 28 2006, 06:55 PM
Post #33

Domaći

Group: Urednik
From: Novi Sad
Member No.: 389

Druze Tito, dobrodosao na ZC. Po meni bar, ni jedna tema nije zastarela ako covek ima nesto korisno da doda.

Moram samo da se nadovezem, u vezi UV lampe... da niposto ne mislim da je luksuz, ali da te lampe po nasim (Beogradskim) pet shopovoma nema nigde da se nadje (ako neko zna da ima, neka javi i gde, al ja bar ne vidoh nigde). Znam da su neki trazili za iguane, i da su se dovijali i nabavljali iz inostranstva.

Osim toga ljudi su cudo jedno rolleyes.gif .. cak i kad im se sve lepo objasni sta je sve jednoj kornjaci potrebno za zivot, na kraju ipak velika vecina kornjaca zavrsi u plasticnim posudama i nekim minijaturnim akvarijumcicima.... zalsono ali istinito. Zato u svakom pogledu podrzavam bolju informisanost vlasnika kornjacica u nadi da ce to doprineti i poboljsanju uslova zivota njihovih ljubimaca.

+Quote Post
TITO
post Apr 29 2006, 11:18 AM
Post #34

Novi član
*

Hvala lijepo na dobro doslici.
Nadam se da vecina ljudi, koji drze kornjace, znaju da to za kornjacu nije luxus
(ta izjava je bila jedna od vrhunskih gluposti sto sam procitao).
Tek od nedavno sam poceo posjecivati "nase" stranice (Hr, SiCG) koje su tematizirane na zivotinje, odnosno na akvaritiku i teraristiku. Procitao sam dosta, dosta netocnog, od ljudi kojei se smatraju "strucnjacima".
Problem je u tome sto veliki broj ljudi, kad im nesto kazes da nije tako kako oni misle, odmah ti kazu da "nemas pojma", da se "pravis pametan" i slicno, nezele neke stvari primiti, i vjerovatno nezele sebi sami priznati da u nekim stvarima grijese. Te stvari i stavove o kornjacama koje zastupam, nisu izmisljenje od mene, nego su, osim mog 23 godisnjeg iskustva, i cinjenice koje su ispitivani i dokazani od Herpetologa, strucnjaka i uzgajitelja u citavom svijetu. Tako se i nalaze u udruzi o kornjacama, kojoj pripadam, izuzetno samo strucnjaci, uzgajitelji vrsta koje se tesko za odrzavanje itd. I mislim da se moze vjerovati vise sturcnjacima koji se cijeli zivot stim bave, nego nekom "veterinaru" koji kaze da je UV lampa luxus.
Isto cinjenica da je kod nekog kornjaca 18 god, prezivjela, negovori odmah da je to strucnjak neki (primjer sunka za hranu, nevjerovatno).
Nije mi cilj nikoga napadati, vrijedjati, ili slicno, ali mislim da na nasim prostorima ljudi jos uvjek dosta grijese kad je u pitanju kornjaca. Za kraj samo, svugdje, i ovdje u Austriji, njemackoj, svugdje ima jos uvjek ljudi koji pojma nemaju o kornjaci, a zele ih imati, drzati itd. No, prednost je ovdje sto se malo naprednije bave stim (te plasticne kade su odavno zabranjene) lakse je do informacija doci kako, sta itd, puno ima na netu (tocno objasnjenog).
To je bio i razlog zasto sam ja postavio jedan mali sajt, gdje cu pisati svoje iskustvo i iskustvo i znanje prijatelja mojih (austrijanaca), i clanova udruge u kojoj sam i ja clan.

Lijep pozdrav,
M-T

--------------------

+Quote Post
newena
post Jun 4 2006, 04:17 AM
Post #35

Novi član
*

Member No.: 1,528

stojim iza svake titove reci i mislim da nemam nista vise da dodam osim da alge nastaju usled toplote i svetlosti... nisu stetne toliko za kornjace ali za ribice svakako jesu jer uzimaju kiseonik...

ako su toliko divne i zelene zasto ih se svi pokusavaju resiti? jedna od mojih kornjaca je dobila alge i po oklopu koje sam jedva uklonila...

i ja se stvarno pitam kako je ta kornjaca dozivela 18 godina... moja drugarica je imala dve kornjace stare oko sest godina koje su zivele bez grejaca i smejala je se meni sto vodim toliko racuna o njima dok joj jednog dana nisu iznenada uginule.. toliko o tome...

slazem se da kornjaca moze doziveti ko zna koliko godina ali je idealno poredjenje koje je neko ovde vec naveo ili slicno mom.. i onaj ko sluzi dozivotnu kaznu ne umre zbog hladnoce ili cega vec, ali kakvi su uslovi u kojima je... mislim ako zelite da gajite kornjace ili bilo koje druge zivotinje trudite se da im sto manje bude uskraceno jer im ionako ne mozemo obezbediti uskove kakve bi imale u prirodi...

+Quote Post
newena
post Jun 4 2006, 04:20 AM
Post #36

Novi član
*

Member No.: 1,528

i jos da dodam, ako sam uopste na ovoj temi i procitala.. uv lampe postoje u bg gotovo u svakom pet shopu... pouzdano znam da ima jedan petshop na nbgd u piramidi i da je cena lampe oko 1650 dinara...

ovo nije reklama vec korisna informacija svima onima koji zele zdravu kornjacu...

+Quote Post
angel
post Aug 16 2006, 02:31 PM
Post #37

Handler & Groomer JovanaD.

From: Banjaluka
Member No.: 153

Danas smo mjenjali akvarij nasoj kornjacici.
Akvari je dubine i velicine kao na drugoj stranici od KatPaws, e sada jedno pitanje za Kat , a to je posto bismo pravili dio da moze da izadje na suvo, od cega je onaj dio sto si ti stavila svojoj kornjaci ?

--------------------
Web Design & Dog Handling
www.point-of-royal.com

+Quote Post
KatPaws
post Aug 16 2006, 04:51 PM
Post #38

Domaći

Group: Urednik
From: Novi Sad
Member No.: 389

Ja sam u akvarijum nalepila jos jedno pregradno staklo koje deli vodeni deo od kopnenog, i u taj kopneni deo nasula sljunak, i krupno kamenje. To uopste nije komplikovano za pravljenje.. izmerite kolika je unutrasnja sirina akvarijuma, smanjite tu dimenziju za jedno 5mm, visinu stavite po zelji, odete kod stakloresca da vam izreze to staklo (ja sam stavila jos jedno manje staklence da bi se kornjaca laske pela na kopno), i onda sa silikonom samo nalepite ununtra. Sacekate jedno 24h i mozete da ga punite vodom.

+Quote Post
angel
post Aug 16 2006, 08:00 PM
Post #39

Handler & Groomer JovanaD.

From: Banjaluka
Member No.: 153

Hvala Kat!
Slikacu akvarij kada napravim sve!

--------------------
Web Design & Dog Handling
www.point-of-royal.com

+Quote Post
Stepska Vucica
post Aug 19 2006, 10:22 PM
Post #40

Junior
**

Member No.: 1,759

Interesantno je citati o iskustvima kako ste mesojednu vrstu kornjace "nagovorili" da jede biljnu hranu? Jer po pravilu su kornjace koje zive u vodi mesojedi, a kopnene su biljojedi.

+Quote Post
TITO
post Oct 24 2006, 08:26 PM
Post #41

Novi član
*

QUOTE(Stepska Vucica @ Aug 19 2006, 09:22 PM)
Interesantno je citati o iskustvima kako ste mesojednu vrstu kornjace "nagovorili" da jede biljnu hranu? Jer po pravilu su kornjace koje zive u vodi mesojedi, a kopnene su biljojedi.

Nitko nije u stanju "nagovoriti" kornjacu na nesto.
Pravilo koje navodis nije tocno.
Juvenile (mlade) vodene kornjace su karnivori (mesojedi).
Kad kornjace dostignu spolnu zrelost (Adult)
postaju Omnivori (jedu i meso i bilje).
Kopnene kornjace, kao sto su Testudo hermanii (Cancara)
su Herbivori (biljojedi).

Lijep pozdrav,
Marijan

--------------------

+Quote Post
MIMA
post Nov 13 2006, 11:24 AM
Post #42

Novi član
*

Member No.: 727

moj Koja je strasno prozdrljiv i jede sve sto mu dam
pre, kad je bio mali nije hteo da jede povrce jedno vreme
ali posle upale ociju, nakon sto sam ga izlecila poceo je da jede sve zivo, sargarepu obozava, karfiol bareni, bananu (ali mu dam samo malo), krusku, jabuku, maline, kupine, klice zita
ali mu uvek voce i povrce dajem u veoma malim kolicinama, i gledeam da jednom nedeljno pojede nesto biljno

ne mozes naterati kornjacu da jede ono sto ona nece, ponudi je a ona ce ako njen organizam to trazi onda to i jesti

+Quote Post
keti
post Dec 15 2006, 12:51 PM
Post #43

Novi član
*

Member No.: 2,337

Mi imamo dve kornjače oko godinu dana. Moje prvo pitanje je kako znate koje je muško a koje žensko. (Kornjače smo dobili a u pet šopu ne umeju da mi objasne).

Jako žalim što su još uvek u plastičnom akvarijumu i to ću pod hitno da promenim ali su nam novčane prilike bile izuzetno nenakloljene. 16_3_119[1].gif

Na početku sam se jako obradovala kada sam otkrila saj kornjace.net tamo ima puno saveta koji mogu biti od koristi početnicima. Preporučujem. thumbsup.gif

+Quote Post
TITO
post Dec 31 2006, 02:55 PM
Post #44

Novi član
*

QUOTE(keti @ Dec 15 2006, 11:51 AM)
Mi imamo dve kornjače oko godinu dana. Moje prvo pitanje je kako znate koje je muško a koje žensko. (Kornjače smo dobili a u pet šopu ne umeju da mi objasne).

Jako žalim što su još uvek u plastičnom akvarijumu i to ću pod hitno da promenim ali su nam novčane prilike bile izuzetno nenakloljene. 16_3_119[1].gif

Na početku sam se jako obradovala kada sam otkrila saj kornjace.net tamo ima puno saveta koji mogu biti od koristi početnicima. Preporučujem. thumbsup.gif

Dok su kornjace male, nemoze se odrediti dali je muzijak
ili zenka. Kad dostigne odgovarajucu velicinu, raspoznava
se po duzini i debljini repa, po kandjama po plastronu.

Uvjete drzanja moras srediti, ako zelis zdravu kornjacu
koja ce ti desetljeca zivjeti.

Kornjace.net, znam da ce me ponovo imati na zubu,
ali daju se tamo i mnogi krivi savjeti.
To je razlog bio sto je doslo do nesuglasica samnom
i sto sam prekinio ih posjecivati.

--------------------

+Quote Post
veki680
post Feb 9 2007, 09:49 PM
Post #45

Domaći

Member No.: 1,532

oops.gif
Ovde sigurno prepoznajete zenku i muzjaka biggrin.gif
Attached File(s)
Attached File  69865.jpeg ( 0bytes ) Number of downloads: 0

+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 23rd October 2014 - 02:02 PM